Сълзи на "Меаца"! Интер излетя от Шампионската лига (видео)

Италианският гранд Интер е аут от Шампионската лига. Звездите на Лучано Спалети завършиха 1:1 с ПСВ Айндховен насред "Джузепе Меаца" в Милано и се простиха с мечтите си за нещо сериозно в турнира на най-богатите клубове. Интересно е, че гостите от Холандия не играеха за нищо и въпреки това футболистите Марк ван Бомел се хвърлиха в битка. Ървинг Лосано откри резултата с глава в 13-ата минута, а Мауро Икарди възстанови равенството в 73-ата минута.

Камъчето, което обърна колата на "нерадзурите", дойде в края, когато стана ясно, че Тотнъм е изравнил на Барселона чрез Лукас Моура. Това направи хиксът в Италия безпредметен и англичаните намериха място на осминафиналите заедно с каталунците.

Срещата на "Сан Сиро" не предложи добър футбол, като изненадващо гостите от Айндховен откриха резултата в 13-ата минута. Ървинг "Чъки" Лосано направи безпомощен Самир Ханданович с удар с глава от малка дистанция. Това вкара домакините в паника и до края на първото полувреме момчетата на Спалети не успяха да настроят играта си както трябва. Все пак Иван Перишич бе близо до изравнителния гол, но крилото уцели страничната греда след изстрел с глава отляво.

След почивката "черно-сините" натиснаха газта, защото знаеха, че при загуба остават извън борда на състезанието. В 66-ата минута капитанът Икарди пропусна отлична възможност след разбъркване пред вратарското поле на холандците. Това бе по-специален ден за аржентинския нападател, който записа своя мач №200 за клуба от Милано.

В 73-ата минута Икарди все пак стигна до попадение. Вратарят на ПСВ Йерун Зут реши да не излиза при едно дълго центриране и отблизо голмайсторът на интеристите намери мрежата - 1:1. Това обаче стигаше за класиране на домакините за около десет минути. Попадението на Лукас на "Камп Ноу" изхвърли 18-кратните шампиони на Италия от Шампионската лига и освиркванията за Спалети и футболистите му не закъсняха.

ИНТЕР - ПСВ 1:1

0:1 Лосано (13)
1:1 Икарди (73)