Холандия ликува след нелогичен развой срещу Германия (видео)

Тимът на Холандия постигна голямата си цел, завършвайки на първо място в Група 1 на Дивизия “А” в Лигата на нациите, с което продължава към финалите през юни 2019 г. “Лалетата” стигнаха до 2:2 при гостуването си на Германия, а точно точка им беше необходима. Така те се изравниха с Франция с по 7 пункта, но имат предимство в преките сблъсъци.

Тази вечер холандците с нищо не заслужаваха да вземат нещо, като до 85-ата минута губеха с 0:2 и като цяло не бяха направили нищо стойностно. Тогава обаче Куинси Промес намали, а в последната минута капитанът Вирджи ван Дайк донесе мечтаното реми. Преди това домакините бяха с класа над съперника и се радваха на добър аванс след попадения на Тимо Вернер (9’) и Льорой Сане (19’). Германците остават последни в групата с 2 точки изпадат в долната дивизия.
И този път Йоахим Льов гласува доверие основно на младоци и остави на пейката Томас Мюлер. Тимо Вернер, Серж Гнабри и Льорой Сане стартираха в атака в схема 3-4-3. Матс Хумелс и Тони Кроос се завърнаха, след като не взеха участие в проверката срещу Русия преди дни.
Роналд Куман избра състав с Мемфис Депай на върха на нападението, а Райън Бабел и Куинси Промес  атакуваха по крилата. “Лалетата” заложиха на постройка 4-3-3.
Домакините създадоха положение още в 24-ата секунда, когато Тило Кеерер стреля встрани от целта. Германците започнаха освободено и в 9-ата минута поведоха в резултата, когато Тимо Вернер заби топката в долния десен ъгъл на Яспер Силесен за 1:0.
След това гостите се опитаха бързо да изравнят, но Депай не стреля добре от пряк-свободен удар в 14-ата минута.
В 19-ата "маншафта" удвои аванса си. Тони Кроос намери Сане, който се завъртя и стреля, топката рикошира в играч в оранжево и стана неспасяема за вратаря - 2:0.
Очакваният натиск на холандците обаче така и не стана факт през първата част. Футболистите на Куман изпитваха големи трудности в опитите си да стигнат до вратата на Нойер и дори единствената опасност дойде след опит на Никлас Зюле да изчисти, като това за малко можеше да се превърне в автогол.
Секунди преди почивката Райън Бабел напусна заради травма, като вместо него се появи Джавайро Дилросън, който този сезон е сред откритията на Бундеслигата. Куман не предприе други рокади за началото на втората част.
Нищо обаче не вървеше в играта на "лалетата". След около час игра напусна Вайналдум, който тази вечер беше бледа сянка на себе си.
В 62-ата Гнабри беше на крачка от трето попадение, но изстрелът му мина край гредата.
След това на терена за Бундестима се появиха Марко Ройс и Томас Мюлер, за когото това беше юбилеен двубой №100 с националната фланелка.
Гостите обаче не показваха нищо стойностно и стигнаха до шанс за гол чак в 78-ата минута и то заради индивидуалната класа на Мемфис Депай, който премина през няколко защитници и стреля, но Нойер спаси.
И все пак в 85-ата минута "оранжевите" върнаха шансовете си, след като Промеспрати кълбото зад гърба на Нойер с хубав удар с десния крак - 1:2.
Сега вече гостите нямаше какво да губят и се втурнаха напред, а слисаните германци не вярваха, че наистина могат да изпуснат победата в този двубой. И това се случи, защото в 90-ата Ван Дайки засече с крак за крайното 2:2.
Така Германия вече няма победа в пети пореден официален двубой, без контролите, с което поставя нов антирекорд в историята си.
Холандия пък ще спори за трофея в Лигата на нациите с тимовете на Англия, Швейцария и домакина на финалите Португалия.