Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите

Днес се подновиха срещите от турнира Лига на нациите на УЕФА. Изиграха се осем мача по терените на Стария континент. Гвоздеят на днешната програма беше срещата между Хъратия и Испания от Лига “А”, група 4. Сребърните медалисти от световното първенство в Русия постигнаха драматичен успех с 3:2, като всички голове паднаха през второто полувреме. В герой за "шахматистите" се превърна Тин Йедвай. Защитникът се разписа два пъти, като негово беше и решителното попадение в 93-ата минута. Победата е първа за хърватите в турнира и те вече имат 4 точки, колкото и Англия, а Испания продължава да е лидер с 6 точки.

В друг любопитен мач тази вечер Белгия подчини Исландия с 2:0 в Лига “А”, група 2. “Червените дяволи” взеха своето с два гола на Миши Батшуай след почивката и са с три победи от три мача, докато исландците имат само загуби в четирите си мача до момента. В тази група е и Швейцария, която ще се бори с Белгия за първото място.

В група 3 на Лига "В" Австрия не може да се справи с Босна и Херцеговина - 0:0 и със сигурност ще финишира на второ място, а босненците са първи и печелят промоция за Лига "А".

В група 2 на Лига "С" интригата остава след минималния успех на Гърция над Финландия с 1:0. Разликата между двата отбора е 3 точки и всичко ще се реши в последния кръг. Унгария победи с 2:0 Естония, но е на трета позиция.

Казахстан не успя да победи Латвия в Лига “D”, група 1 и мачът завърши наравно - 1:1. Воденият от Станимир Стоилов отбор се представя на приливи и отливи и се нуждаеше от задължителни три точки, за да запази поне теоритични шансове да догони безспорния лидер в групата Грузия. Домакините поведоха с гол на Суюмбаев, но в началото на второто полувреме Ракелс изравни. В същата група Грузия направи 1:1 като гост на Андора, но още преди този мач грузинците си бяха гарантирали първото място.