Два автогола и късметът помогнаха на Челси при завръщането на Лампард на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата ("Карабао Къп"), след като победи трудно - с 3:2, Дарби Каунти на "Стамфорд Бридж". Двубоят бе с особен заряд заради завръщането на емблематичния халф на лондончани Франк Лампард, който понастоящем е мениджър на "овните". Неговият отбор, който в миналия кръг поднесе сензацията, отстранявайки Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд", се представи много силно, но нямаше никакъв късмет. Гостите си отбелязаха цели два автогола, а минута преди края гредата ги лиши от изравнително попадение. Фикайо Томори, който е собственост на Челси, но играе под наем в Дарби, даде аванс на домакините още в петата минута. Джак Мериът изравни четири минути след това. В 21-вата гостите си отбелязаха втори автогол, като този път грешникът бе Ричард Киог. В 27-ата Мартин Уагхорн изравни отново, а Сеск Фабрегас донесе победата на Челси в 41-вата минута.

В миналия кръг от надпреварата Челси елиминира Ливърпул на "Анфийлд" след обрат и победа с 2:1.

Маурицио Сари очаквано бе направил доста промени в състава си, като само Н'Голо Канте, Алваро Мората и Вилиан запазиха местата си в сравнение с двубоя с Бърнли. Вилфредо Кабайеро започна на вратата, а Андреас Кристенсен и Рубен Лофтъс-Чийк също бяха титуляри. Еден Азар пропусна трети мач поред заради контузия в гърба.

Франк Лампард заложи на същите 11, които стартираха и при равенството с Мидълзбро през уикенда. Преотстъпените под наем от Челси Мейсън Маунт и Фикайо Томори започнаха, след като от "Стамфорд Бридж" вече дадоха разрешението си за това те да играят днес.
Двубоят стартира по ужасен начин за едно от тези две момчета. Още в петата минута Томори си отбеляза изключително нелеп автогол при опита си да изчисти едно безобидно центриране по земя на Дзапакоста. Бранителят обаче не нацели топката, която рикошира в другия му крак, след което влезе в собствената му врата.
Дарби обаче не се стъписа и много скоро изравни. В деветата минута Кейхил сбърка в средата на терена, позволявайки на Хъдълстоун да му отнеме. Халфът намери Джак Мериът отляво, а нападателят мигновено стреля в далечния ъгъл - 1:1.
В 17-ата минута "овните" пропуснаха златна възможност да направят пълен обрат, след като Уагхорн излезе очи в очи с Кабайеро, но стреля слабо и право в ръцете на стража.
Този пропуск бе наказан четири минути след това, когато гостите си отбелязаха втори автогол. Този път грешникът бе Ричард Киог, който засече в собствената си врата ново центриране на Дзапакоста.
Отговорът на Дарби обаче отново не закъсня. В 27-ата минута другият преотстъпен от Челси - Мейсън Маунт, проби отляво и центрира много прецизно към Уагхорн, който засече от няколко метра.
Четири минути преди почивката преднината на Челси бе възстановена. Лофтъс-Чийк достигна топката до аутлинията и опита да върне към Дзапакостa. Хъдълстоун изчисти, но кълбото стигна до Сеск Фабрегас, който стреля до близката греда. Гостите настояваха за засада на Мората, който бе зад отбраната. Испанецът обаче не пречеше на Скот Карсън, така че попадението правилно бе зачетено.
В 60-ата минута Скот Карсън спаси гостите от нов гол, след като парира изстрел с глава на Кейхил, който бе оставен сам и засече с глава центриране от корнер.
В 68-ата Хъдълстоун изведе Джак Мариът зад отбраната на Челси, но Кабайеро изби силния удар на нападателя, а след топката премина на сантиметри над напречната греда.
Мората пък пропусна две обещаващи ситуации за Челси, след като не успя да стреля добре с глава.
В 87-ата минута Куиог овладя добре на гърди едно центриране от дълбочина и стреля, но Кабайеро отново се намеси добре и спаси. Малко след това стражът се справи и с удар на Маунт от границата на наказателното поле.
Минута преди края изстрел на Нюджънт пък срещна гредата. Това бе и краят на надеждите на гостите.