Гол в 96-ата минута спаси Челси и лиши Моуриньо от първи триумф на "Стамфорд Бридж" като мениджър на Юнайтед (видео)

Челси остана непобеден от началото на сезона в Премиър лийг, след като се добра до драматично равенство - 2:2, с Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж". Антонио Рюдигер откри резултата в 21-вата минута, но след почивката гостите стигнаха до пълен обрат след две попадения на Антони Марсиал (55', 73'). "Сините от Лондон" избегнаха първа загуба в шампионата след изравнителен гол на Рос Баркли в последната секунда на 6-минутното продължение.
Последната победа на "червените дяволи" на този стадион си остава през октомври 2012-а. Жозе Моуриньо пък за първи път не загуби на "Стамфорд Бридж" като мениджър на "червените дяволи", след като беше инкасирал три поражения в трите си визити до момента.
Мениджърът на домакините Маурицио Сари бе направил две промени. Матео Ковачич и Алваро Мората започнаха вместо Рос Баркли и Оливие Жиру. Точно толкова бяха корекциите и в състава на Жозе Моуриньо. Виктор Линдельоф и Хуан Мата заеха местата на Ерик Байи и Скот Мактоминей. Люк Шоу и Неманя Матич, които имаха проблеми с контузии, също бяха титуляри. Маруан Фелаини остана извън групата.
В деветата минута Матич фаулира Азар на границата на наказателното поле. Вилиан изпълни, но прати топката високо над вратата.
Челси играеше по-добре и очаквано имаше предимство по отношение на владеенето на топката. В 21-вата минута Вилиан центрира от корнер, а Погба не успя да покрие Антонио Рюдигер, който засече с глава - 1:0.
В 31-вата минута Алонсо се оказа зад гърба на защитата и опита да овладее едно дълго подаване на Жоржиньо, но топката му избяга и Де Хеа успя да улови.
До почивката не се случи нищо друго интересно, като гостите не успяха да нанесат нито един точен удар за първите 45 минути.
В самото начало на второто полувреме Жоржиньо проби добре, след което намери Мората в наказателното поле. Испанецът се обърна добре и се освободи от опеката на Матич. Ударът му обаче не бе достатъчно силен и Де Хеа улови.
Малко след това Азар проби отляво, но и неговият изстрел от малък удар бе отразен.
В 55-ата минута гостите нанесоха първия си точен удар за днес. Центриране на Шоу попадна в Мата, чийто изстрел бе избит от Кепа. След това Ковачич опита да изчисти, но Йънг върна топката в наказателното поле. Получи се рикошет в Жоржиньо, след което Марсиал стреля силно в ъгъла - 1:1. През цялото това време Маркос Алонсо лежеше на земята пред вратарското поле, след като получи някаква травма след единоборство с Лукаку при борбата за висока топка още при първото центриране на Шоу. Играта обаче не бе прекъсната.
В 66-ата минута домакините пропуснаха много добра възможност да си върнат преднината. Вилиан центрира от фаул, а Луис бе изпуснат и засече добре с глава, но топката премина встрани от далечната греда. Ако бранителят бе намерил вратата, това щеше да бъде гол, защото Де Хеа нямаше шанс да се намеси.
Пет минути след това Де Хеа спаси отбора си, след като изби с една тъка много опасен удар на Канте.
В 73-тата минута гостите, които подобриха значително играта си след изравняването на резултата, стигнаха до пълен обрат. Мата центрира по земя към Марсиал, който бе малко зад границата на наказателното поле. Французинът си спря топката, освободи се от Аспиликуета и стреля в далечния ъгъл за 1:2.
В добавеното време Оливие Жиру имаше известни претенции за нарушение на Линдельоф в наказателното поле, но щеше да бъде пресилено Майк Дийн да отсъди дузпа в тази ситуация. Буквално в последната секунда на 6-минутното продължение Рос Баркли изравни резултата. Луис засече с глава едно центриране, топката срещна гредата, а Де Хеа изби добавката на Рюдигер. В цялата суматоха резервата Баркли успя да прати топката във вратата за 2:2. Човек от щаба на Челси бурно изрази радостта си и нахлу в зоната на гостите, което вбеси Жозе Моуриньо. Португалецът реагира като ужилен и скочи да се саморазправя. Създаде се истинско меле около тунела, но все пак стюардите успяха да удържат португалеца.

Въпреки че не успя да победи, Челси излезе еднолично на върха в класирането поне за няколко часа - докато завършат двубоите на Манчестър Сити и Ливърпул, които в момента са с една точка зад лондончани. Манчестър Юнайтед заема осма позиция с 14 пункта.