Уулвс си тръгна с точка от "Олд Трафорд" (видео)

Новакът Уулвърхамптън продължава да впечатлява с представянето си във Висшата лига. "Вълците" спечелиха точка при гостуването си на Манчестър Юнайтед, след като стигнаха до 1:1. Отборът на Моуриньо поведе в 18-ата минута с първия гол на Фред в Англия, но Моутиньо изравни в 53-ата минута.

След три поредни победи като гост "червените дяволи" се завърнаха на "Олд Трафорд" за първи път след загубата от Тотнъм и отново разочароваха феновете си. Юнайтед е на пето място в класирането, като изостава на осем точки от лидера Ливърпул. Уулвърхамптън пък е десети, след като стигна до второ престижно равенство след това срещу Манчестър Сити.

Преди срещата Манчестър Юнайтед отдаде почит на сър Алекс Фъргюсън, който за първи път беше на “Олд Трафорд” след претърпяната мозъчна операция през май. 76-годишният Фъргюсън бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете.

Уулвс започна отлично, като още в седмата минута Раул Хименес можеше да открие резултата. Мексиканският нападател получи топката в наказателното поле, успя да се завърти и да стреля, но Де Хеа изби с крак. Защитата на "червените дяволи" оставяше някои пространства за бързите атаки на съперника. “Вълците” обаче се разминаха с попадение след ъглов удар. Уили Боли бе оставен непокрит и стреля с глава, но отново Де Хеа спаси.

След като гостите не се възползваха от възможностите си, те получиха гол в 18-ата минута. Пол Погба по великолепен начин насочи топката към Фред и бразилецът с прецизен удар откри резултата. След попадението и двата отбора не успяха да създават чисти положения до края на първото полувреме. Секунди преди почивката Фред можеше да удвои аванса на домакините. Той изпълни отлично пряк свободен удар, но Руи Патрисио направи великолепно спасяване.

В началото на втората част Юнайтед доминираше. Алексис Санчес се озова с топката в наказателното поле, но не успя да намери пролука през защитниците на съперника. В 53-ата минута Уулвърхамптън стигна до изравнителен гол. След няколко грешки в средата на терена топката стигна до Хименес в наказателното поле. Той намери Моутиньо, който с великолепен удар прати топката извън обсега на Де Хеа.

Попадението вдъхна увереност на "вълците" и те заиграха с по-голямо самочувствие. Тимът на Еспирито Санто организира няколко добри атаки в следващите минути, а съперникът им изглеждаше объркан. Моуриньо опита да промени нещо, като извади Санчес, който за пореден път разочарова, и Фред, а на терена се появиха Марсиал и Мата.

"Червените дяволи" си върнаха инициативата и натиснаха гостите. Прекрасен удар на Лингард бе избит от Патрисио, а по-късно вратарят се справи и с удар с глава на Фелаини след центриране на Шоу. Идеите в атаките на Ман Юнайтед бяха доста ограничени и те почти не създадоха положения в последната част на двубоя, въпреки че владееха топката и натискаха. Уулвс даже стигна до опасна ситуация пред Де Хеа в 92-ата минута. Влезлият като резерва Адама Траоре завърши контраатака, но испанският вратар спаси.

МАН ЮНАЙТЕД - УУЛВС 1:1
1:0 - Фред (18)
1:1 - Моутиньо (53)