Погба изригна с първи голове в Шампионската лига за Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед стартира по безапелационен начин тазгодишната си кампания в Шампионската лига, след като надделя над Йънг Бойс с 3:0 като гост в двубой от първия кръг в Група Н. Голямата фигура в състава на  Жозе Моуриньо бе Пол Погба (35', 44'), който изведе отбора с капитанската лента, реализира две попадения и асистира за третия гол, отбелязан от Антони Марсиал (66'). Давид де Хеа също отново имаше важна роля, след като направи две класни спасявания още при резултат 0:0.

Новото попълнение на "червените дяволи" Диого Далот дебютира за Юнайтед, започвайки отдясно на отбраната. Люк Шоу също се завърна, след като пропусна двубоя с Уотфорд заради сътресението, което получи по време на срещата между Англия и Испания. Фред зае мястото на Фелаини, а Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал бяха предпочетени пред Алексис Санчес и Джеси Лингард.

Треньорът на домакините Джерардо Сеоане бе направил една промяна в своя състав в сравнение с последния шампионатен мач. Джибрил Соу започна мвесто Николас Моуми Нгамале.

Домакините стартираха доста амбициозно, като особено деен бе Мбабу, който често атакуваше на висока скорост по десния фланг. В деветата минута именно негово центриране бе засечено с глава от Оаро, но топката премина встрани от вратата на Де Хеа.

Гостите отговориха с удар на Лукаку, който стреля от малък ъгъл и логично не намери целта.

В 18-ата минута Камара отправи страхотен удар от 25 метра, но Де Хеа се намеси блестящо и изби над гредата.

Двубоят продължи по същия динамичен и отворен начин. В 22-рата минута Шоу направи добър пробив, след което центрира ниско в наказателното поле, където Рашфорд засече с десния крак, но топката срещна гредата и впоследствие излезе в аут.

24 Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед
Де Хеа се намеси още веднъж, когато спаси шут на Фаснахт от  далечна дистанция. Минута по-късно обаче Пол Погба даде преднина на "червените дяволи" с първия си гол в Шампионската лига след завръщането си в Юнайтед. Французинът намери Фред на границата на наказателното поле, но бранител на домакините чукна топката от крака на бившия играч на Шахтьор. Тя отново се върна към Погба, която я нагласи на левия си крак и с хубав удар от 20-ина метра откри резултата.

В 42-рата минута гостите получиха доста пресилена дузпа, след като центриране на Шоу срещна ръката на Мбабу в наказателното поле. Ударът бе отблизо, а и ръката на бранителя бе почти прилепена до гърдите му. Това обаче не попречи на Погба да изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, вкарвайки втория си гол за днес.

В 66-ата минута Марсиал уби интригата с трето попадение. Погба бързо изнесе топката през центъра, премина между няколко играчи в жълто и намери своя сънародник отляво. Марсиал шутира, получи се рикошет в крака на Камара, след което топката влезе в близкия ъгъл.
1/4 час преди края Камара пропусна златна възможност да намали, след като бе оставен сам при един ъглов удар, но не успя да намери вратата отблизо.
До края Хуан Мата също пропиля две добри възможности да направи победата на "червените дяволи" по-изразителна.
Това бе първи успех за Манчестър Юнайтед в мач от Шампионската лига в Швейцария от 16 години насам.