Янис открадна победата от Кливланд

Милуоки сложи край на серията на Кливланд от пет поредни победи в НБА, след като се наложи като домакин със 119:116 над шампиона в Източната конференция за последните три сезона. Янис Адетокумбо направи поредния си отличен мач за Милуоки, след като завърши срещата с 27 точки, 14 борби и 8 асистенции.

Гръцкият национал и съотборниците му започнаха слабо срещата и бързо натрупаха пасив от 11 точки, но постепенно заиграха по-добре и още през втората четвърт успяха да поведат в резултата. В началото на последната част преднината на домакините достигна 15 точки, но завърналият се след травма в състава на гостите Дуейн Уейд върна Кливланд в срещата в заключителните минути.

ЛеБрон Джеймс успя да отклони едно подаване към Адетокумбо по-малко от 10 секунди преди края при резултат 115:113 в полза на Милуоки, но звездата на домакините веднага успя да си върне топката, а освен това реализира с фаул, с което подпечата победата на тима си.
Ерик Бледсоу добави още 26 точки за домакините, докато Крис Мидълтън приключи с 18 точки и 10 асистенции.
За Кливланд ЛеБрон Джеймс отбеляза 39 точки, Кевин Лав прибави 21, а Дуейн Уейд остана с 14.