Лацио оцеля в невероятен трилър в Бергамо (видео)

Отборите на Аталанта и Лацио не излъчиха победител в срещата помежду си от  17-ия кръг в Серия “А”. Двата тима обаче сътвориха истински холивудски трилър като срещата помежду им завърши при резултат 3:3. Гостите могат да са доволни, че съумяха да се доберат до точката, след като на два пъти изоставаха в резултата, но и двата пъти успяваха да се доберат до изравняване. Матия Калдара (19) и Йосип Иличич (12 и 50 д.) бяха точни за бергамаските, а за римляните се разписаха Сергей Милинкович-Савич (27 и 35) и Луис Алберто (79).

Домакините започнаха мача ударно с два бързи гола. В 19-ата минута Андера Петаня центрира за Матия Калдара, който с глава насочи кълбото във вратата за 1:0. В 22-ата минута Алехандро Гомес с прекрасен дълъг пас изведе Йосип Иличич в наказателното поле, а словенецът от воле вкара за 2:0.

Лацио обаче съумя да се върне в мача. В 27-ата минута Сергей Милинкович-Савич бе оставен да напредне през центъра, след което сърбинът отправи техничен удар по земя и изненада вратаря за 2:1.
Отново Милинкович-Савич бе автор и на изравнителното попадение в 35-ата минута. Тогава Марко Пароло получи в пеналта и върна към сърбина, който със силен удар отбеляза за 2:2.

В началото на второто полувреме обаче Аталанта си върна преднината в резултата. В 50-ата минута Бащош извърши нарушение в гръб срещу Гомес в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Отново Иличич изпълни 11-метровия удар и бе точен за 3:2.

В 70-ата минута домакините можеха да решат всичко в своя полза, след като Калдара отново прати топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Това позволи на Лацио да се съвземе и в 79-ата минута гостите се добраха до ново изравняване на резултата. Те организираха прекрасна бърза атака с едно докосване, като Луис Алберто бе изведен в наказателното поле и хладнокръвно реализира за 3:3.

След това реми Лацио остава на 5-ото място в класирането с актив от 33 точки. Аталанта пък вече заема 7-ата позиция с 24 спечелени точки.