Уест Хам едва не взе и скалпа на Арсенал (видео)

Уест Хам и Арсенал завършиха 0:0 в двубой от междинния 17-и кръг на Премиър лийг. "Артилеристите" бяха по-активният отбор на терена, но така и не успяха да материализират превъзходството си, а в края можеха и да загубят, след като Чичарито прати топката в напречната греда.

Така “чуковете” записаха втори положителен резултат под ръководството на Дейвид Мойс, след като в предишния кръг спечелиха с 1:0 срещу Челси.

В същото време Арсенал не успя да се завърне на победни път, слез равенството със Саутхамптън.

Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс заложи на същите стартови 11 от двубоя с Челси. Колегата му Венгер пък пусна като титуляри за първи път през сезона Джак Уилшър и Оливие Жиру.

Двубоят започна доста равностойно, като и двата тима играеха офанзивно. В 15-ата минута “чуковете” стигнаха до гол, след като Арнаутович засече в мрежата едно центриране в наказателното поле, но то беше отменено поради засада.
Постепенно Арсенал овладя инициативата и създаде няколко добри възможности, но на два пъти Жиру за малко не достигна до топката след центрирания в наказателното поле, а удар на Алекс Иуоби срещна гредата в 29-ата минута. “Чуковете” също не бездействаха, но така и не стигаха до чисти положения. В 36-ата минута домакините получиха възможност да изпълнят фаул пред наказателното поле, но вратарят Чех излезе и боксира.
В 39-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа за Уест Хам, след като Джака избута Лансини в наказателното поле. В ответната атака пък Жиру едва не контузи Кресуел, след като уцели отблизо главата му с топката с акробатично изпълнение.
Втората част започна със страхотен пропуск за домакините, след като Арнаутович не успя добре да уцели топката отблизо и тя мина над вратата.
След тази първа възможност за Уест Хам, Арсенал натисна здраво съперника. В 56-ата минута и Арсенал стигна до добра възможност, но Йозил прати топката извън очертанията на вратата. Обръчът около вратата на “чуковете” продължи да се затяга, а домакините рядко минаваха центъра.
В 69-ата минута и Уилшър се отличи с пропуск пред вратата на Уест Хам, след като отблизо прати топката над вратата.
В 74-ата минута Уилшър беше фаулиран близо до наказателното поле, но стражът на “чуковете” Адриан отрази удара на Йозил. “Артилеристите” изпълниха ъглов удар, но и от него не последва нищо.  В заключителните минути играта се пренесе почти изцяло пред вратата на Уест Хам.
С наближаването на края на мача и двата отбора активизираха своите действия в 90-ата влезлият като резерва Чичарито разтресе напречната греда зад Чех, но топката тупна пред голлинията. Арсенал отвърна с поредна акция, минала през Жиру, но не последва нищо опасно. Последната възможност за “артилеристите” беше пряк свободен удар от около 30 метра. Йозил изпрати топката в аут, а реферът свири край на срещата.
Арсенал има 30 точки и върви 7-и в класирането. Уест Хам спря пропадането си, но все още е предпоследен 19-и, но вече има 14 точки, с колкото и са и предшестващите го Уест Бромич и Кристъл Палас.