Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Гремио е първият финалист, на ход е Реал Мадрид (видео)

Отборът на Гремио се класира на финала на световното клубно първенство. Бразилският тим надделя над мексиканския Пачука с 1:0 след продължения в първия полуфинал и ще спори за трофея срещу победителя от втория полуфинал. В него съперници ще бъдат европесйкият клубен шампион Реал Мадрид и представителя на домакините от ОАЕ Ал Джазира. Двубоят е утре от 19,00 часа българско време.

Единственото попадение на стадиона в Ал Аин тази вечер реализира Евертон в петата минута на първото продължение, след като 90 минути не стигнаха на двата тима да излъчат победител.

В началото на втората част стражът на Гремио Марсело Грохе трябваше да се намесва след шут на футболист на Пачука. Малко след това и вратарят на мексиканците Оскар Перес трябваше да показва отлична реакция след изстрел на играч на Гремио.

Резервата Евертон в 75-ата минута стреля опасно от фаул и вратарят на Пачука не помръдна, но за негов късмет топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 80-ата минута пък Виктор Алфонсо Гусман отправи опасен удар с глава към вратата на Гремио, но съвсем малко точност не му достигна, за да изведе Пачука напред.

Редовните 90 минути завършиха без отбелязан гол, но още в петата минута на добавеното време бразилският тим излезе напред в резултата. Еверетон, който се включи много добре от пейката за Гремио, получи топката след изпълнение на тъч и след самостоятелна акция с великолепен изстрел опъна мрежата зад Перес - 1:0.

В 110-ата минута Гусман от Пачука получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни още повече нещата за Гремио.

До края на двубоя бразилците не бяха особено затруднени от мексиканския си съперник и вече очакват да разберат името на противника си на финала, като най-вероятно това ще бъде испанският гранд Реал Мадрид.

ГРЕМИО - ПАЧУКА 1:0 (след продължения)
1:0 Евертон (95)