Убедителна победа залепи Челси за Ман Юнайтед

Отборът на Челси бързо се върна на победния път в Премиър лийг. Тази вечер лондончани надиграха с убедителното 3:1 Хъдърсфийлд в гостуването си от междинния 17-ти кръг и се изравниха по точки в класирането с втория Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко. Тиемуе Бакайоко откри резултата в 23-ата минута, а Вилиан удвои в 43-ата. Автор на третото попадение пък стана Педро Родригес в 50-ата минута на двубоя. За домакините почетният гол бе дело на Лоран Депоатр в 93-ата минута.

Хъдърсфийлд заложи в този мач на Стив Муние в атака, а по крилата действаха Томас Инс и Елиас Качунга.

За Челси мениджърът Антонио Конте бе решил да заложи на схема без изявен централен нападател, като мястото на върха на атаката бе заето от Еден Азар, който действаше като фалшива деветка. Белгиецът бе подкрепян от Пердо Родригес и Вилиан в предни позиции.
Челси можеше да открие резултата още в 6-ата минута, когато Педро прати топката във вратата на съперника, но попадението бе отменено заради засада.
В 23-ата минута гостите все пак взеха гол преднина. Вратарят Льосъл се подхлъзна в опит да изрита топката, тя попадна в играч на Челси, след което последва светкавична атака с едно докосване, Вилиан изведе Тиемуе Бакайоко в наказателното поле и той отблизо вкара за 0:1.
В 37-ата минута Н'Голо Канте отправи неточен удар по посока вратата на Хъдърсфийлд. Три по-късно Бакайоко също не успя да се разпише от добра позиция с глава след центриране от фаул.
В 43-ата минута резултатът бе удвоен в полза на лондончани. Маркос Алонсо с прекрасно центриране прати топката точно на главата на Вилиан, който отблизо я насочи във вратата за 0:2.
В 45-ата минута вратарят Льосъл спаси сигурен трети гол във вратата си. Съотборниците му сгрешиха при изнасянето на топката и Педро бе изведен на стрелкова позиция, като само блестящата намеса на датчанина попречи резултатът да стане класически в полза на гостите.
В началото на второто полувреме лондончани като че ли окончателно убиха интригата с трети гол. Той се разви по подобие на втория, като отново Алонсо центрира за Вилиан в пеналта, бразилецът този път не успя да отправи удар, но пък върна назад за непокрития Педро, който със силен шут направи резултата класически.
В 59-ата минута Челси организира поредната хубава атака, завършила със силен удар на Виктор Моузес, но покрай вратата. Минута след това Азар изскочи очи в очи с вратаря и опита да промуши топката през краката му, но Льосъл не позволи това да се случи.
Едно от малкото положения за Хъдърсфийлд дойде в 61-ата минута, когато Том Инс изскочи на стрелкова позиция в наказателното поле, но не успя да преодолее Тибо Куртоа. Минута по-късно Занка отправи доста хубав шут от дистанция, който премина над вратата.
Челси обаче продължаваше да се забавлява и в 68-ата минута Педро бе изведен на чудесна позиция в пеналта, като ударът му мина встрани от вратата.
В последната минута на двубоя домакините можеха да стигнат до почетен гол. Уилямс отправи далечен удар, който рикошира в негов съотборник и мина близо до гредата, но все пак в аут. Минута след това и Тибо Куртоа трябваше да прави страхотно спасяване след нов удар на Уилямс. В добавеното време Хъдърсфийлд все пак зарадна феновете си с попадение във вратата на лондончани. Флоран Хадергьонай центрира за Депоатър, който с глава прати топката в мрежата за крайното 1:3.
Така Челси събра актив от 35 точки и се намира на 3-ото място в класирането, като е с равни точки с втория Ман Юнайтед. Хъдърсфийлд пък остава на 12-ото място с 18 спечелени точки до момента.