Португалец прати Локо (Москва) на финал за Купата на Русия (видео)

С гол на Мануел Фернандеш Локомотив (Москва) победи с 1:0 Уфа и се класира за финала в турнира за Купата на Русия. Португалецът се разписа със силен удар в 44-ата минута и зарадва феновете в Черкизово. Само преди няколко дни Локо се наложи над тима на Сергей Семак със същия резултат в първенството. Във финала "червено-зелените", които за последно триумфираха с трофея през 2015 година, ще срещнат победителя от двойката Урал - Рубин.

Началото можеше да е кошмарно за домакините, след като още при първата атака на Уфа Дмитрий Сисуев отправи опасен удар към Гилерме, но бразилският страж реагира адекватно. Въпреки че иницитивата се държеше от Локомотив, следващата опасна ситуация отново създадоха гостите. В 15-ата минута те организираха хубава контра и топката стигна до Иван Пауревич в наказателното поле, но той обработи лошо топката и тя излезе в аут. Малко след това и защитникът Алексей Никитин се озова на добра позиция, но Владислав Игнатиев блокира удара му.

Именно Игнатиев беше в основата на всичко най-интересно, което сътвориха "железничарите" преди почивката. В 33-ата минута той центрира към Ари, който стреля с глава, но Александър Беленов спаси. В 39-ата при идентична акция по дясното крило последва ново опасно центриране на Игнатиев и важна намеса на Дмитрий Живоглядов, който изби топката пред връхлитащия Ари. В самия край на полувремето Алексей Миранчук комбинира с Мануел Фернандеш и той от около 23 метра разстреля Беленов - 1:0.

На почивката Юрий Сьомин смени Джеферсън Фарфан с Димитрий Тарасов и Локо заигра доста по-дефанзивно. Мачът се изнерви и съдията Александър Егоров вдигна 4 жълти картона за по-малко от 10 минути. В 63-ата минута Миранчук се откъсна, но не можа да отправи силен удар. Московчани много внимаваха да не допуснат гол и не поемаха никакви рискове. Гостите опитаха финален щурм, но еднообразните им центрирания с нищо не затрудниха защитата на Локомотив и "железничарите" си осигуриха място на финала.