"Орлите" летят към дубъл, 14 чужденци смачкаха "смърфовете" (видео+галерия)

Шампионът Лудогорец направо помете Локомотив (Пловдив) с 4:0 пред около 4000 зрители на "Лаута" в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Така най-добрият отбор у нас лети към златен дубъл, след като вече е полуфиналист и тотален фаворит за втория по важност трофей.

Тимът има 16 точки преднина пред втория Левски в първенството, а сега ще спори за Купата с Ботев (Пловдив), третодивизиония Литекс и победителя между Верея и Дунав (Русе), които играят утре. "Орлите" не оставиха никакви шансове на домакините, като вкараха четири безответни попадения. Два пъти гредите помогнаха на "смърфовете", а също така Ясин Ел Харуби спаси няколко положения.

Марселиньо (32), Вандерсон (59), автогол на Павел Виданов (62) и Върджал Мисиджан (78) вкараха попаденията за играчите на Георги Дерменджиев. Наставникът на родния първенец пък направи нещо невиждано в българския футбол. Той използва цели 14 чуждестранни футболисти в тази среща. Освен 11-те титуляри, трите резерви на пловдивския специалист бяха чужденци. Осем бразилци, румънец, аржентинец и халф от Мадагаскар започнаха от първата минута, а след почивката се появиха Лукоки, Кешерю и Мисиджан.

Локомотив (Пд) - Лудогорец Капитанът на разградчани в тази среща Марселиньо и Вандерсон си правиха каквото искат със защитата на "бяло-черните". Именно двамата бразилци бяха в основната на почти всичко интересно в атака, като демонстрираха отлична креативност.

При отлична атмосфера на "Лаута" срещата започна динамично, а Едуард Ераносян заложи на трима в защита, което улесни атаката на гостите. В 5-ата минута топката се удари в ръката на Пламен Крумов, а след това Вандерсон стреля в ръцете на Ел Харуби. Димо Бакалов имаше добра възможност, но Сисиньо изби в корнер. Реферът изненадващо даде аут, а Мартин Камбуров получи жълт картон заради протест.

Локомотив (Пд) - Лудогорец Джонатан Кафу също бе санкциониран, след като изрита Марчев. "Орлите" бяха по-активни на терена, а в 32-ата минута Марселиньо се разписа с хубав изстрел отдалеч. Бразилецът с български паспорт не остави шансове на Ел Харуби, след като играч на домакините я изби в него. Густаво Кампаняро пък с глава удари гредата в 41-ата минута. Втората част гостите продължиха да бъдат с класа над своя противник. Първо в 53-ата минута техничен удар на Марселиньо също срещна гредата. Две минути по-късно Вандерсон излезе сам срещу Ел Харуби, но стражът спаси, което остави в играта "смърфовете".

Локомотив (Пд) - Лудогорец Вандерсон все пак удвои в 59-ата минута. Той получи топката от Марселиньо, финтира бранител и майсторски с левия крак удвои. Буквално три минути по-късно всичко за Локомотив свърши. Нова бърза атака между Марселиньо и Вандерсон, завърши с автогол на Виданов, който се опита да пресече остро подаване на футболиста с номер 88.

Локомотив (Пд) - Лудогорец Ераносян замени Камбуров и Крумов, за да ги запази за мача с Левски. Треньорският щаб на "сините" - Николай Митов, Мариян Христов и Асен Букарев пък изгледа срещата от трибуните, като се има предвид, че това са следващите противници в първенството.

Лудогорец продължи да атакува, а в 78-ата минута Мисиджан също се разписа. Холандецът стори това с първото си докосване, тъй като десет секунди по-рано бе заменил Вандерсон.

Локомотив (Пд) - Лудогорец До края на срещата двата тима можеха да вкарат по един гол, а последните минути феновете на "черно-белите", които подкрепяха своите любимци, развалиха доброто впечатление. Агитката на тима, която седи в "Бесика", напусна трибуната и тръгна да нахлува на терена в 89-ата минута. Причината затова бе, че фен първо нахлу на терена, а след това при излизането от очертанията, бе повален с ритник от стюард.
Наложи се футболистите на отбора, полицията, както и собственикът Христо Крушарски да ги успокояват. За радост до ексцесии не се стигна, а Ивайло Стоянов свири край на срещата в 90-ата минута без да дава продължение.

Локомотив (Пд) - Лудогорец Така Лудогорец трети пореден мач в турнира за Купата на България печели с 4:0. На 1/16-финала надделя над Ботев (Враца), а след това стори това с Монтана на "Лудогорец Арена", въпреки че се водеше гост. На "Лаута" играчите на Дерменджиев отново бяха безкомпромисни с 4:0 срещу своя противник, който се водеше за основен фаворит след него в турнира.

Локомотив (Пд) - Лудогорец Шампионите ще научат своя противник в петък, когато е жребият в София, а ще е необходима грандиозна сензация, за да не успее Лудогорец да спечели за трети път турнира след 2012 година и 2014 година, както и трети златен дубъл.

0:4 Мисиджан (78)

ЛОКО: 16. Ел Харуби, 71. Крумов (67-90.Шоко), 5. Виданов, 6. Котев (76-77.Дино Мартинович), 15. Везалов, 17. Траянов, 19. Велковски, 9. Кики, 10. Марчев, 27. Бакалов, 11. Камбуров (67-39.Умарбаев)
Ст. треньор: Едуард Ераносян

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 12. Анисе, 10. Кампаняро (83-28.Кешерю), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (78-93.Мисиджан), 22. Кафу, 11. Кишада  (62-92.Лукоки)
Ст. треньор: Георги Дерменджиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Камбуров, Марчев, Велковски, Кафу, Натанел
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Ивайло Стоянов