Исторически успех за Берое (видео)

Отборът на Берое постигна исторически успех! Играчите на Ферарио Спасов записаха победа №500 в професионалния футбол. Днес "зелените" надиграха с 3:2 Локомотив (Пловдив) в мач от 26-ия кръг на Първа професионална лига.

Първият гол в срещата падна в 17-ата минута, когато Роберт Петров си отбеляза автогол. В 30-ата минута звездата на Берое Антон Карачанаков направи 2:0. При този резултат завърши и първата част. Второто полувреме започна ударно за гостите от Пловдив, като в 48-ата Кирил Котев намали, а в 74-ата минута Димо Бакалов направи 2:2. В герой за домакините се превърна резервата Матеас Делич, който в продълженията на срещата заби победния гол в мрежата на Ел Харуби.
Самият двубой започна много равностойно, без никакви опасности пред една от двете врати. Все пак в 17-ата минута домакините поведоха. Крилото на "зелените" Антон Карачанаков центрира от фаул. Кълбото беше засечено от крайния бранител на "смърфовете" Роберт Петров, който си вкара доста нелеп автогол.

В 21-ата минута Ванчо Траянов шутира коварно, но Душан Перниш се намеси добре. Стражът изби топката в корнер. В 30-ата минута "зелените" направиха отлична контраатака. Пауло Серджо сгреши в средата на терена, Георги Божилов изведе Карачанаков, който без да се замисли вкара третия си гол в Първа лига.

В края на първата част Мапуку проби и подаде към Карачанаков, но бившият играч на ЦСКА не успя да си проправи път за изстрел към вратата на Ел Харуби. Това бе и последната по-интересна ситуация на стадиона в Стара Загора за първото полувреме.
Втората част стартира перфектно за гостите от Пловдив. Централният бранител на "смърфовете" Кирил Котев намали резултата. В 69-ата Локомотив (Пловдив) бе близо до втори гол. Пламен Крумов проби и центрира отдясно към Первиз Умарбаев, но атакуващият полузащитник се размина с топката.

В 74-ата минута гостите изравниха резултата. Смените на Едуард Ераносян се оказаха правилни. Опитният специалист пусна Умарбаев, който асистира на Котев за първия гол, а изравнителното попадение заби друга резерва - Димо Бакалов. Бившият играч на Лудогорец засече центриране на Веселин Марчев. Това бе трети гол за 28-годишния футболист в елита през този сезон.
В продълженията на срещата Берое стигна до драматичен успех! Централният нападател на "зелените" Жуниор Мапуку задържа добре топката в центъра и видя по уникален начин резервата Матеас Делич, който се измъкна и излезе очи в очи с Ел Харуби. Хърватинът не сбърка и донесе трите точки за домакините от Стара Загора.

Берое - Локомотив (Пловдив) 3:2