Гонзо нанесе нов шамар на Левски (видео+галерия)

Легендата на Левски Георги Иванов-Гонзо нанесе нова загуба на "сините" през този сезон. Специалистът изведе Черно море до първа победа срещу 26-кратните шампиони в Първа лига след поредица от седем загуби в първенството срещу този съперник. През есента "моряците" изхвърлиха насред "Георги Аспарухов" столичани от Купата на България в голов-трилър с 3:2.
Както тогава, така и днес, герой за варненци бе Александър Цветков. Националът отбеляза победното попадение в 64-ата минута, като се възползва от груба грешка на Сърджан Лукин. Той вкара две от попаденията при успеха над "Герена" за Купата.

Черно море - Левски Така Левски завърши редовния сезон на второ място, като тази пролет от четири гостувания има само една точка, постигната при равенството 2:2 с Дунав. Останалите три срещи срещу Пирин (0:1), Берое (0:1) и Черно море (0:1) отстъпи без дори да се разпише.

Друга лоша новина за 26-кратните шампиони е червеният картон на Давид Яблонски в 87-ата минута, който изрита Стефан Станчев без топка.

Черно море - Левски Николай Митов направи само една промяна от мача с Ботев (Пловдив). Божидар Краев започна вместо Антонио Аниете. Именно талантливият халф бе най-активен за гостите. Иванов направи цели четири промени, като заложи на пети вратар през този сезон - Емил Михайлов. Хосе Лопес, Стефан Станчев и Марек Кузма бяха другите промени.

Отборът на Левски бе по-активен през всичките 90 минути, но отново демонстрира, че ахилесовата пета е отбелязването на гол. Двата тима имаха претенции за дузпа през първата част. Първо "сините" искаха фаул на Михаил Венков срещу Божидар Краев в 27-ата минута, а домакините искаха от Светослав Тодоров да покаже бялата точка за игра с ръка на Яблонски в 39-ата минута.

Черно море - Левски Първата възможност бе за гостите в 25-ата минута, като плътен удар на Костадинов мина над гредата. В 27-ата минута хубав пробив на Божидар Краев беше спрян от Михаил Венков. Младият национал премина трима защитници, но бе спрян преди да стреля. Халфът дори искаше дузпа. За пореден път най-чистото положение за "сините" пропусна Бабатунде Адениджи в 34-ата минута. Нападателят остана сам срещу Емил Михайлов, след като Пламен Николов сбърка елементарно, но вместо да отбележи, се опита технично де прехвърли стража, който без проблем спаси.

В 39-ата минута Хосе Лопес преодоля Минев и Лукин, като "моряците" останаха трима на един в атака. Испанецът центрира, а топката се отби в ръката на Яблонски, но Тодоров не посочи бялата точка, въпреки протестите на Гонзо и цялата резервна скамейка на домакините.

Черно море - Левски Даниел Георгиев смени Лопес на почивката, като Иванов направи корекции в състава. Втората част обаче започна с хубав удар на Краев, който бе избит от Михайлов. Това се случи в 54-ата минута. Десет минути по-късно Черно море поведе. Това се случи след елементарна грешка на Лукин. Румънецът се опита да запази топката на аутлинията, но тя му бе отнета от Цветков. Защитникът дори не го подгони, за да го спре, докато полузащитникът направи лъжливо движение и от няколко метра, прати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Кръстев.
Черно море - Левски
"Сините" се хвърлиха в атака, докато момчетата на Иванов се раздаваха и разчитаха на контраатака. Резервите Антонио Аниете и Борислав Балджийски бяха в основата на най-опасните положения в следващите минути. Кръстев спаси удара на юношата, а Аниете намери Бабатунде, който с глава за пореден път не успя да вкара. Последните минути Левски натисна, но Михайлов и защитниците избиха ударите на гостите. Яблонски пък си изпусна нервите, като ритна Станчев в наказателното поле и бе изгонен. Най-добрият защитник на България за 2016 година Димитър Пиргов пък се завърна в игра през тази година.

Черно море - Левски Въпреки това Левски записа пета загуба този сезон, като остана с актив от 51 точки. Черно море има 46 точки преди старта на плейофите, а успехът на Гонзо е трети срещу "сините" като треньор.