НЕФТОХИМИК - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:0 || ВИДЕО
СЛАВИЯ - МОНТАНА 2:0 || ВИДЕО || ФОТОГАЛЕРИЯ
ВЕРЕЯ - ЛЕВСКИ 0:1 || ВИДЕО || ФОТОГАЛЕРИЯ
ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0 || ВИДЕО
ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЦСКА-СОФИЯ 0:0 || ВИДЕО || ФОТОГАЛЕРИЯ
ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 1:0 || ВИДЕО
ПИРИН - БЕРОЕ 1:1 || ВИДЕО

Николай Банков (Локомотив ГО):
Вратарят бе безупречен при домакинството на ЦСКА-София. Стражът показа изключителен рефлекс при удара на Преслав Йорданов, като изби топката, която след това се удари в гредата.

Натанаел (Лудогорец):
Бразилецът е в прекрасна форма. Крайният бранител направи пореден силен мач срещу Локомотив (Пловдив). Натанаел израства във всеки мач, като той демонстрира подобрения и в играта в дефанзивен план, където в началото имаше сериозни проблеми.

Венцислав Керчев (Локомотив ГО):
Отличен сезон за бранителя на Локомотив (ГО). Венцислав Керчев направи страхотен двубой срещу ЦСКА-София. Той спря много атаки на "червените" и се хвърляше самопожертвователно във всяка битка на стадиона в Горна Оряховица.

Стефан Велков (Славия):
Бранителят на “белите” бързо успя да си върне формата отпреди контузията в ключицата, която го извади от строя за няколко месеца. В двубоя с Монтана младежкият национал си партнираше с Андреа Христов в отбраната на тима и не допусна много опасности пред вратата си. След контузията на вратаря Георги Петков помагаше на резервата Антонис Стергиакис в организирането на целия защитен вал.

Сашо Александров (Левски):
Десният бек на “сините” бе много активен по десния фланг на тима при визитата на Верея и заедно с Хеан Деса постоянно тормозеше лявата част на защитата на старозагорци. Всички по-опасни неща, включително и победното попадение, дойдоха от тази част на нападението.

Николай Дюлгеров (Нефтохимик):
Един от най-силните мачове за халфа на Нефтохимик, откакто е играч на "шейховете". Вкара хубав гол с глава, а и асистира към Мариян Огнянов при победата с 4:0 над Ботев (Пловдив).

Александър Цветков (Черно море):
Халфът на “моряците” донесе успеха на тима от Варна срещу коравия отбор на Дунав. Цветков се разписа в края на първата част, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле. Полузащитникът се наложи като основна фигура в селекцията на Георги Иванов през настоящия сезон.

Мариян Огнянов (Нефтохимик):
Атакуващият полузащитник на "шейховете" се разписа във вратата на "канарчетата". Почти всичко му се получаваше в сблъсъка от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Той успя да запише и асистенция.

Роман Прохазка (Левски):
Славакът безспорно е един от лидерите на Левски. Халфът на "сините" достави перфектно центриране към Антонио Аниете, който донесе и трите точки срещу Верея в Стара Загора.

Венцислав Христов (Нефтохимик):
Нападателят на “шейховете” бе важна част от най-силния мач на тима от началото на сезона. Венци отбеляза четвъртото попадение за успеха с 4:0, а преди това бе доста деен в предни позиции срещу отбраната на пловдивчани.

Джонатан Кафу (Лудогорец):
Голямата звезда на "орлите" донесе трите точки срещу Локомотив (Пловдив). Бразилецът реши двубоя с едно отиграване. Стрелецът вече има 7 гола с екипа на "орлите" през този сезон в Първа професионална лига.