Идеалният отбор на Първа лига за XV кръг

Изминалият кръг в Първа лига бе белязан от поредната паднала треньорска глава. Едуард Йорданеску вече не е наставник на ЦСКА-София, след като “червените” не успяха да победят като домакин Верея и срещата завърши 1:1. До края на полусезона тимът ще бъде воден от Стамен Белчев.

Левски пък записа първа загуба в шампионата, след като отстъпи с 1:2 на Локомотив (Пловдив) като домакин. От това се възползва шампионът Лудогорец, който спечели гостуването си на Ботев и вече има шест точки преднина пред “сините”.

На трето място се изкачи Черно море, който нямаше особени проблеми с последния Монтана и спечели с 2:0. Дунав също продължава да впечатлява с добрите си игри и победи с 3:0 Нефтохимик, като отбеляза всички голове в самото начало на срещата.

Друг новак - Локомотив (Горна Оряховица) също набира скорост и победи с 1:0 Пирин. Берое и Славия пък не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.

Николай Банков (Локомотив ГО):
Вратарят записа пореден силен мач на вратата на Локомотив (Горна Оряховица). 26-годишният добричлия беше с основна заслуга "железничарите" да запишат четвърти успех от началото на сезона в Първа лига, след като още в 4-ата минута спаси по блестящ начин дузпа на Тони Тасев. Банков се отличи и с още няколко стабилни намеси в оставащите близо 90 минути на терена. (1)

Емил Мартинов (Славия):
Халфът на “белите” показа, че може да се справя добре не само в средата на терена, а и на поста десен бек, където бе използван в гостуването на Берое от наставника Владимир Иванов. Мартинов се справи отлично в отбрана, като помагаше на младите Андреа Христов и Стефан Велков, за да се запази точката при визитата в Стара Загора. (1)

Илиас Хасани (Верея):
Младият централен бранител на Верея изигра нов добър мач. 21-годишният футболист се справи с нападателите на ЦСКА-София. Хасани спечели почти всички битки, в които взе участие и безспорно бе най-добрият играч в защитата на новаците в Първа лига. (1)

Венцислав Василев (Берое):
Бранителят на Беоре отбеляза гола за тима си при равенството 1:1 със Славия, но също така и направи много силен двубой в центъра на отбраната на старозагорци. Имаше нещастието топката да се отклони в него при попадението на “белите”, но това не може да засенчи доброто му представяне в срещата. (2)

Натанаел Пимиента (Лудогрец):
Крайният бранител на Лудогорец за пореден път бе много активен в зоната си и постоянно сновеше напред-назад по левия фланг в срещата с Ботев. Напълно спечели битката с Омар Косоко и освен това отправи няколко опасни удара по посока на вратата на “канарчетата”. (3)

Тодор Паланков (Черно море):
Записалият съвсем наскоро своя мач номер 300 в елита на България Тодор Паланков се разписа за първи път от повече от две години при победата на Черно море с 2:0 като гост на Монтана. Със стабилните си намеси в центъра на терена и включванията си в атака, Паланков допринесе за поредния успех на "моряците" и излизането им еднолично на трето място в класирането на Първа професионална лига. (1)

Диян Димов (Дунав):
Капитанът на Дунав е един от най-важните играчи за Дунав (Русе). Опитният полузащитник изигра много стабилен мач при победата с 3:0 над Нефтохимик. Той вкара първия гол в мрежата на "шейховете". Това е негово второ попадение от началото на шампионата. (3)

Антон Огнянов (Дунав):
Крилото на русенци е неудържим в последно време по левия фланг на атаката на Дунав, като през първата част в мача с Нефтохимик принуди наставника на “шейховете” Христо Янев да извади Ангел Грънчов още преди почивката. Иначе Огнянов се отчете с две асистенции при победата с 3:0. (3)

Густаво Кампаняро (Лудогорец):
Бразилецът показва, че лека-полека започва да се аклиматизира в отбора и е твърдо решен да се бори за място в състава. Кампаняро отбеляза чудесен гол, за да даде аванс на “орлите” в 71-ата минута, освен това през целия мач беше много активен в средата на терена по време на тежкото гостуване в Коматево. (1)

Веселин Марчев (Локомотив Пловдив):
Крилото на “смърфовете” бе с основна заслуга за победата на тима с 2:1 над Левски на “Герена”. Първо изравни в средата на първата част, а след почивката спечели дузпа, която Мартин Камбуров реализира за успеха. (1)

Левски - Локомотив (Пд) 1:2

Мирослав Будинов (Дунав):
Перфектен мач за голмайстора на "драконите"! Будинов вкара два гола срещу Нефтохимик и бе с основна заслуга за страхотната игра на Дунав срещу Нефтохимик на стадион "Лудогорец Арена". Това е негов пети гол от началото на сезона, като вече е начело на голмайсторската листа за тима на Веселин Великов. (2)