Гол с пета прати Милан на второ място (видео)

Отборът на Милан стигна до много труден успех в Сицилия срещу Палермо в мач от 12-ия кръг на Серия "А". В герой за "росонерите" се превърна резервата Джанлука Лападула, който се разписа за първи път в калчото в 82-ата минута. Деветката на "червено-черните" се появи на "Ренцо Барбера" буквално 120 секунди по-рано, а след това с пета донесе много важни трите точки на момчетата, водени от Винченцо Монтела.

Сусо бе дал преднина на Милан в 15-ата минута, а Илия Несторовски изравни в 72-ата минута. "Червено-черните" срещнаха днес един много добър тим на Палермо, който изигра може би най-добрата си среща, особено през по-голямата част от второто полувреме, но накрая гостите си тръгнаха с трите точки.
Българският национал Ивайло Чочев остана на пейката през всичките 90 минути за "розовите".
Палермо - Милан 1:2 Победата изведе "росонерите" на второ място в първенството с актив от 25 точки. Тимът на Рома има 23, но и мач по-малко. Шампионът Ювентус пък след поредната си победа с 2:1 над Киево във Верона има актив от 30 точки на първото място.

Испанският техничар Сусо се възползва от грешка на Йосип Посавец в 15-ата минута и даде аванс на гостите със своето второ попадение този сезон. Последваха два пропуска на Марио Пашалич, който стартира от първата минута при отсъствието на Мбайе Нианг.

Палермо - Милан 1:2 До края на първата част сицилианците се опитаха да изравнят, но без успех. Второто полувреме обаче Палермо се преобрази, като тръгна много по-мощно в атака. Влизането на Алесандро Диаманти даде още повече класа в атаките на домакините. През това време Матиас Фернандес направи дебют за миланистите, като замени Пашалич, но се видя, че е далеч от оптимална кондиция след травмата.

Така в 72-ата минута Диаманти изведе Несторовски, който изпревари Алесио Романьоли и прати топката зад гърба на Джанлуиджи Донарума за 1:1. Попадението бе трето поред за македонеца, който е вкарал шест от всичките девет попадения на своя тим през този сезон.
Палермо - Милан 1:2
Гостите реагираха като ужилени, след като преди това не бяха стигнали до вратата на Посавец през втората част. Хърватският страж обаче бе страхотен в рамките на няколко минути с три отлични спасявания съсипа мечтите на Сусо да се превърне в герой. Испанецът пробва три пъти, но 20-годишният страж избиваше.

Лападула замени Карлос Бака, който в пети пореден мач не се разписа и записа негативен рекорд от пристигането си в Италия. До този момент имаше два пъти пауза от по четири поредни мача без гол в калчото.

Палермо - Милан 1:2 Именно голмайстор номер едно на Серия "Б" за миналия сезон се оказа коза на Монтела. В 82-ата минута Сусо стреля от границата на наказателното поле по земя, топката стигна до Лападула, който с майсторско изпълнение с пета прати топката в далечния ъгъл за 2:1. Голът бе негов първи от шест мача в Серия "А", като дава заявка, че може да се разчита все повече на него.

Успехът бе четвърти поред в Серия "А" за Милан срещу Палермо, като във всеки един от тези случаи "росонерите" вкарват по два гола. Поражението пък бе пето поред за тима на Чочев, който не бе записвал толкова тежка серия от май 2011 година. Освен това играчите от Сицилия са единствените в големите първенства, които имат шест поражения от шест домакинства през тази кампания.

Палермо - Милан 1:2 Така Милан записа седма победа в последните си девет мача, като има едно равенство и едно поражение в тях. По този начин "росонерите" влизат в паузата с отлично настроение, а след две седмици ги чака дерби на Милано с Интер.

Палермо пък ще гостува на Болоня, като ще се опитва да прекъсне черната си серия. Чочев и компания са на 19- то място с едва шест точки.