Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Поредният кръг в Първа лига поднесе една сериозна изненада - Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 като гост ЦСКА-София и направи битката за титлата за тима от столицата много турдна задача. Шампионът Лудогорец пък бе гост на собствения си стадион за мача с Дунав и срещата предложи цели осем гола - 5:3 в полза на "орлите".

Ботев и Левски не излъчиха победител в мача помежду си и завършиха 1:1. "Канарчетата" откриха резултата още в 13-ата секунда, но не успяха да задържат преднината си. Със същия резултат се примириха и тимовете на Пирин и Верея.

Черно море продължава отличната си серия и записа нов успех - 3:1 в морското дерби с Нефтохимик. "Моряците" вече мечтаят за Европа с четвърта поредна победа. В добра поредица е и Локомотив (Горна Оряховица), който надигра с 1:0 Славия, а Берое пое глътка въздух с победа 2:1 над Монтана.

Ясин Ел Харуби (Локомотив Пловдив):
Мароканският страж на Локомотив (Пловдив) направи изключителен двубой срещу ЦСКА-София. Ел Харуби запази мрежата си "суха", след като отрази почти невъзможни положения, за да донесе важни три точки в актива на "черно-белите". (1)*

Милен Желев (Локомотив ГО):
Новоизлюпеният национал на България изигра много силен двубой срещу Славия при минималния успех с 1:0. Желев се справи изключително добре в дефанзивен план, а освен това бе доста активен в атака, като често помагаше на Рахави Кифуети при създаването на опасности пред вратата на Марио Кирев. През първата част на двубоя спечели битката с Николай Димитров и това принуди Александър Тарханов да го премести от другата страна на фланга след почивката. (1)

Кирил Котев (Локомотив Пловдив):
Опитният централен бранител на "смърфовете" направи невероятен мач срещу ЦСКА-София. Котев спечели почти всички високи топки, намеси се ключово в много ситуации и безспорно бе с главна заслуга за доброто представяне на Локомотив (Пловдив) на стадион "Българска армия". (2)

Пламен Николов (Черно море):
Бранителят продължава да показва много стабилна игра в сърцето на отбраната на варненци. Опитният защитник е твърд титуляр при Георги Иванов и игровият ритъм започва да оказва все по-положителен ефект върху представянето му. В двубоя срещу Нефтохимик действа много спокойно и освен това отбеляза третия гол в мрежата на бургазлии. (2)

Натанаел (Лудогорец):
Левият бранител на Лудогорец показа активна игра в своята зона в голеадата срещу Дунав. За разлика от съотборниците си в отбрана не допусна грешки и освен това имаше няколко добри включвания в предни позиции, които помогнаха на “орлите” да наложат натиск срещу съперника в необходимите моменти. (1)

Светослав Дяков (Лудогорец):
Капитанът на “орлите” хвърли много сили в битка с надъханите халфове на Дунав преди важния двубой с Арсенал. Халфът се пребори с Тейнур Марем при една наглед невъзможна топка и подаде на Клаудиу Кешерю за изравнителния гол за Лудогорец. След това бе един от най-концентрираните в състава на Георги Дерменджиев и помогна за успеха на тима си. (1)

Роман Прохазка (Левски):
Халфът на Левски изигра добър мач в Пловдив срещу Ботев. Прохазка изравни резултата в 37-ата минута и донесе важна точка за тима. Това е негов трети гол от началото на сезона. Словакът се раздаде и опита всичко, за да помогне на "сините" да си тръгнат с трите точки, но само той не бе достатъчен. (2)

Атанас Зехиров (Берое):
Националът на България бе с ключова роля при трудния успех с 2:1 над Монтана в Стара Загора. Фланговият футболист се разписа от пряк свободен удар в 27-ата минута. Освен попадението Зехиров впечатли с много активна игра по фланга, добри пробиви и почти перфектни решения във важни моменти. Определено той е в добра форма преди важния мач на България срещу Беларус и Петър Хубчев може да разчита на него. (1)

Георги Илиев (Черно море):
Невероятен! С тази дума може да се определи играта на капитана на Черно море. 35-годишният полузащитник вкара първия гол и подаде за попадението на Уго Секо в "морското дерби". Георги Илиев даваше тон на всяка атака, почти нямаше сбъркано подаване. Халфът е с основна роля за страхотното представяне на "моряците" в Първа професионална лига. (2)

Момчил Цветанов (Верея):
Крилото на Верея бе най-активният на терена при визитата на старозагорци в Благоевград. Чико отбеляза страхотен гол, за да даде преднина на тима си и постоянно тероризираше отбраната на “орлетата”. В края на мача дори имаше шанс да донесе и трите точки на Верея, но пропусна. (1)

Клаудиу Кешерю (Лудогорец):
Нападателят на Лудогорец е в страхотна форма. Румънският футболист вкара три попадения във вратата на Мартин Луков и вече е голмайстор на Първа лига. Кешерю има девет гол в осем срещи от началото на сезона и това го превърна в най-опасния играч на "орлите" в шампионата. (3)