Славия с незабравим обрат срещу Локомотив (Пловдив), "белите" вкараха 5 гола за 27 минути

Отборът на Славия постигна незабравим успех над Локомотив (Пловдив) с 5:2 в мач от 6-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Александър Тарханов обърнаха "смърфовете" от 0:2 до 5:2, а в герой за "белите" се превърна резервата Ивайло Димитров, който вкара два гола.

Срещата започна чудесно за гостите. В 22-ата минута Дани Кики направи резултата 1:0, а малко по-късно и Мартин Камбуров се разписа във вратата на Марио Кирев. В 63-ата минута младият Петко Христов даде тон на обрата, а в 75-ата минута Сердер Сердеров изравни. В 78-ата минута Ивайло Димитров направи обрата пълен, а четири минути по-късно вкара втори гол в срещата. В 90-ата минута един от най-големите таланти на столичани Георги Йомов оформи крайния резултат.Славия - Локомотив (Пловдив) След едва 180 секунди Славия получи много добра възможност, за да поведе в резултата, но пасът на Балджийски бе твърде силен за дебютанта Валери Домовчийски, който не успя да засече кълбото в мрежата на гостите. В 9-ата минута отново Борислав Балджийски бе в центъра на вниманието. Полузащитникът получи подаване в наказателното поле от Сердер Сердеров, но шутът му бе много слаб, за да затрудни опитния Илко Пиргов.

В 11-ата минута Локомотив направи чудесна атака. Димо Бакалов показа добра техника срещу Георги Пашов и с пас по тревата намери Дани Кики около точката на дузпата. Кики бе с гръб към вратата и върна още по-назад за Камбуров, чийто шут от дъгата прелетя покрай левия стълб.Славия - Локомотив (Пловдив) Първият гол в дербито от 6-ия кръг падна в 22-ата минута, когато Дани Кики матира Марио Кирев. Халфът получи пас от Симеон Райков, той технично провря кълбото през краката на Иван Минчев, след което с изключително прецизен шут по земята откри резултата за гостите.Славия - Локомотив (Пловдив) В 34-ата минута Мартин Камбуров направи резултата 0:2. Капитанът се разписа от бялата точка, което е негов четвърти гол в Първа лига през този сезон. Четири минути по-късно Кирев се превърна в герой, стражът спаси отбора от трети гол. Бранителят на "белите" Петко Христов се опита да изчисти остро центриране на Райков, но насочи топката в собствената си врата. Марио Кирев все пак намери начин да парира и да запази пасива на тима от само два гола.

Второто полувреме започна много равностойно. Все пак в 61-ата минута резервата Георги Йомов спечели дузпа за "белите". Зад топката застана Валери Домовчийски, но бившият голмайстор на Левски пропусна. В 63-ата минута младият бранител Петко Христов с глава намали резултата.
Славия - Локомотив (Пловдив) В 75-ата минута Сердер Сердеров изравни, а три минути по-късно резервата Ивайло Димитров направи пълен обрат в срещата. Той се разписа от дузпа. В 82-ата минута Димитров заби втория си гол в мрежата на Илко Пиргов.

В продължението на мача Георги Йомов оформи крайния резултат 5:2. Това е негов втори гол от началото на шампионата.

В следващия кръг играчите на Александър Тарханов гостуват на Лудогорец, а "смърфовете" приемат Верея (Стара Загора).

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 5:2