Борусия (Д) и Съндърланд си размениха по един гол в контрола (видео)

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Съндърланд направиха реми 1:1 в контролна среща помежду си, играна в Австрия. Съперниците си размениха по един гол в двете полувремена и в крайна сметка не успяха да излъчат победител.

Дортмундци първи откриха резултата в 17-ата минута. Тогава Усман Дембеле центрира в наказателното поле, защитник успя да изчисти топката, но право на крака на Нури Шахин, който със силен удар бе точен за 1:0.

Съндърланд обаче не се даде и в 66-ата минута след центриране в пеналта Ламин Коне се извиси и с глава заби топката във вратата и така изравни резултата, който се запази и до края на двубоя.

Това бе предпоследна контрола за Борусия преди сблъсъка с Байерн (Мюнхен) за Суперкупата на Германия на 14 август. Преди това дортмундци ще изиграят още една проверка срещу Атлетик Билбао във вторник. Съндърланд пък приключва с контролите и следващият мач на тима е откриващият за сезона срещу Манчестър Сити следващата събота.

Борусия (Д) - Съндърланд 1:1
1:0 Шахин (17)
1:1 Коне (66)

БОРУСИЯ: Бюрки, Шмелцер (Пулишич), Бартра, Папастатопулос (Шюрле 66), Шахин (Герейро 66), Кагава (Гьотце 66), Кастро (Вайгъл 66), Пашалк (Пишчек 66), Роде, Дембеле, Рамос (Бърнич 66)

СЪНДЪРЛАНД: Маноне, Коне, О`Шей, Кабул, Ван Аанхолт, Родуел (Куух 78), Кетърмол (Грийнууд 84), Хазри, Уолмър, Борини (Ембълтън 84), Ленс (Хонимън 83)