ПСЖ не се спира - разглоби шампиона на Англия (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен продължава отличното си представяне в International Champions Cup. Сега момчетата на Унай Емери разбиха с 4:0 английския първенец Лестър, който не създаде големи главоболия пред стража Алфонс Ареола.

Попаденията за френския отбор в Калифорния реализираха Единсон Кавани (безмилостна дузпа), младокът Джонатан Икон, Лукас Моура и друга млада надежда - Одсон Едуар. Първите двама пронизаха Каспер Шмайхел преди почивката, а Моура го направи в 64-ата минута, когато с глава посрещна отлично центриране на сънародника си Максуел. В последната минута Едуар излезе сам срещу Шмайхел и без проблеми прати топката в ъгъла с нисък удар.

"Лисиците" на Клаудио Раниери нямаха отговор срещу агресивната игра на парижани, които логично записаха чиста победа. Това е трети пореден двубой от надпреварата за ПСЖ, в който тимът на Емери бележи поне три попадения. Преди това под ножа на французите минаха Интер и Реал Мадрид - два успеха с по 3:1 срещу "нерадзурите" и "лос бланкос". Следващото изпитание пред Лестър пък носи още по-внушително име - Барселона. На 13 август шампионът на Англия открива новия сезон на Острова с гостуване на Хъл Сити.