Ливърпул се оказа твърде силен за Милан (видео)

Ливърпул победи с 2:0 Милан в мач от International Champions Cup. Срещата се игра в Санта Клара, Калифорния, а мърсисайдци доминираха изцяло и заслужено стигнаха до успеха. Попаденията паднаха след почивката и бяха дело на Дивок Ориги и Роберто Фирмино.

В предишните си мачове от надпреварата съперниците изпитаха различни емоции. Ливърпул отстъпи с 0:1 на Челси, а Милан надделя с дузпи над Байерн (Мюнхен). Днес мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп пусна в титулярния състав Даниел Стъридж и новото попълнение Жоржиньо Вайналдум, а офанзивната част на състава му се допълваше от Садио Мане, Филипе Коутиньо и Адам Лалана. На вратата застана Симон Миньоле вместо Лорис Кариус, който счупи ръката си срещу Челси.
Наставникът на Милан Винченцо Монтела даде шанс на вратаря Габриел, а в центъра на защитата си партнираха Вергара и Романьоли. Като централен нападател стартира Мбайе Нианг, подпомаган от Луис Адриано и бившия футболист на Ливърпул Сусо.

В първите минути "червените" владееха топката по-продължително, а нападателите на Милан оставаха изолирани. Въпреки това, играчите на Клоп също трудно стигаха до удобни позиции и като цяло скуката преобладаваше. Мане, Лалана и Коутиньо често си сменяха местата пред наказателното поле на Милан, а "росонерите" търсеха с дълги подавания Нианг и Луис Адриано.
В 33-ата минута Андреа Бертолачи се контузи и бе заменен от Юрай Куцка. Миньоле нямаше никаква работа до почивката, а колегата му Габриел се прояви, като спаси удар на останалия очи в очи с него Садио Мане в 42-ата минута.

През второто полувреме бяха извършени доста смени, но Ливърпул продължи да контролира случващото се на терена. В 59-ата минута Алберто Морено достави удобна топка за Ориги и белгийският нацционал откри резултата. Малко след това той имаше нов шанс да се разпише, но Абате му попречи.
За Милан близо до гола беше Нианг в 63-ата минута, но ударът му с глава излезе в аут. После Нианг закъсня да засече центриране на Морено и Калабрия изчисти. В 73-ата минута Шей Оджо проби отдясно и намери по перфектен начин връхлитащия Фиррмино и той с шпагат вкара за 2:0.

До края Кейсуке Хонда прпусна да се разпише за Милан, а Габриел направи двойно спасяване, за да лиши Фирмино от още един гол.

ЛИВЪРПУЛ - МИЛАН 2:0
1:0 Ориги (59)
2:0 Фирмино (73)