Типична победа за Атлетико след две греди и доста пропуски на Тотнъм (видео)

Атлетико Мадрид победи Тотнъм с 1:0 на "Мелбърн Крикет Граунд" в първия си двубой от австралийското издание на "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Диего Годин отбеляза единствения гол в 40-ата минута след статично положение пред вратата на лондончани. "Шпорите" играха по-добре в сравнение с мача с Ювентус и създадоха доста положения, но на два пъти гредите ги лишиха от гола, а през втората част Ян Облак се отличи с две важни намеси, които попречиха на Тотнъм да промени резултата.

Мениджърът на лондончани Маурисио Почетино бе направил шест промени в сравнение със състава, на който заложи за началото на двубоя с Ювентус. Антон Уолкс, ДеАндре Йедлин, Хари Уинкс, капитанът Кристиан Ериксен, Ерик Ламела и Джош Онома започнаха като титуляри, а Янсен отново водеше атаката на Тотнъм. Шиме Върсалко стартира отдясно на отбраната на "дюшекчиите", а Стефан Савич партнираше на Диего Годин в центъра на отбраната. Ектор Ернандес и Фернадо Торес действаха в атака.

Тотнъм бе по-активният и креативен отбор през по-голямата част от първото полувреме, като играчите на Маурисио Почетино опитваха доста изстрели по посока на вратата на Облак. Лондончани обаче нямаха късмет, след като на два пъти гредите ги лишаваха от заслужен аванс. Още в десета минута изстрел на Онома от малкото наказателно поле разтресе гредата, а в 22-ата минута и Ламела нацели страничния стълб. Пет минути преди почивката Атлетико излезе напред в резултата. Уолкс отклони с глава центриране от пряк свободен удар, топката стигна до Годин, който отблизо я прати във вратата на Ворм.

В началото на втората част Тиаго пропусна добра възможност да удвои, след като бе изпуснат от отбраната на Тотнъм и стреля технично, но топката премина малко над напречната греда. В 60-ата минута пък Мейсън бе близо до изравнително попадение, но Облак се прояви много добре и изби. Скоро след това стражът на Атлетико за втори път се намеси решаващо след добре изпълнен пряк свободен удар от Янсен.

До края Тотнъм така и не успя да се добере до изравнително попадение, а Саул и Диедиу пропуснаха добри възможности за Атлетико. Така "шпорите" загубиха и втория си двубой от "Интернешънъл Чемпиънс Къп".

Тотнъм: Ворм (76'-Макгий), Трипиър (60'-Уокър-Питерс), Уолкс, Картър-Викърс, Йедлин (60'-Милър), Уаняма (46'-Мейсън), Уинкс (76'-Бол), Ламела (46'-Сон), Ериксен (46'-Каръл), Онома (60'-Шадли), Янсен (75'-Едуардс)

Атлетико Мадрид: Облак, Върсалко, Годин, Савич, Филипе, Фернандес, Тейе (74'-Диедиу), Мендеш (58'- К. Енрике), Саул, Ернандес (58'- Х. Фернандес), Торес