Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Ювентус удържа победата след ударно начало и плах финал срещу Тотнъм (видео)

Ювентус победи с 2:1 Тотнъм на "Мелбърн Крикет Граунд" в двубой от австралийската програма на "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Експерименталните състави на двата тима изиграха интересен двубой, в който италианският шампион започна много по-добре и поведе с два гола в първия 1/4 час. Те бяха реализирани от Пауло Дибала (6') и  Меди Бенатия (14'). През втората част Тотнъм игра по-силно. Ерик Ламела (67') намали резултата и пропусна още две добри възможности, а в добевеното време Нето спаси Юве от изравнителен гол.

Двубоят бе втори за италианския шампион, който загуби първата си среща от турнира, отстъпвайки с дузпи на Мелбърн Виктъри. Тотнъм пък днес изигра дебютната си проверка за това лято.

Летните трансфери на Юве Миралем Пянич и Меди Банатия стартираха за "бианконерите", а атаката бе водена от Пауло Дибала. Новите попълнения Винсент Янсен и Виктор Уаняма дебютираха за "шпорите".

Националите на двата отбора, които взеха участие на Евро 2016, не бяха на разположение на Масимилиано Алегри и Маурисио Почетино.

Още в шестата минута Юве излезе напред в резултата след груба грешка в защита на Бол, който подари топката на Перейра. Аржентинецът изведе добре своя сънародник Дибала, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. В 14-ата минута Дибала пропусна да удвои, след като шутира силно от добра позиция, но Ворм се намеси добри и изби в корнер. Отбраната на Тотнъм отново не успя да се справи добре при последвалия ъглов удар, получи се разбъркване, топката стигна до Пянич, който я сложи на главата на Бенатия. Последният я насочи добре в ъгъла за 2:0.

Постепенно Тотнъм започна да владее малко по-уверено топката, но до края на първата част играчите на Почетино така и не успяха да затруднят Нето.

Малко след подновяването на играта Пянич пропусна страхотна възможност да направи преднината на Юве класическа, след като се озова сам срещу Ворм, но стреля встрани от вратата. Ламела пък пропиля чудесна възможност за Тотнъм в 56-ата минута, което бе и първата заплаха за италианския тим. Именно Ламела обаче намали резултата в 66-ата минута. Уаняма отне една топка в средата и подаде добре към аржентинеца, който стреля технично в далечния ъгъл за 2:1.

Десет минути преди края Ламела, който бе най-опасният играч на Тотнъм днес, шутира опасно от 15-ина метра, но Нето изби. "Шпорите" натиснаха в търсене на изравнителен гол, който щеше да докара мача до дузпи. В добавеното време Ламела изведе много добре Харисън, който обаче не успя да преодолее отблизо Нето. Така стражът на Юве съхрани аванса на своя тим.

Ювентус: Нето; Лирола, Бенатия (46'-Мароне), Ругани (79'-Северин), Алекс Сандро (79'-Коколо); Лемина (79'-Морено), Ернанес (79'-Мачек), Асамоа (66'-Витале); Пянич (66'-Пароди), Перейра (46'-Чери), Дибала (79'-Росети)

Тотнъм: Ворм; Трипиър (63'-Харисън), Бол (79'-Еймъс), Картър-Викърс, Милър (46'-Уинкс); Мейсън (46'-Йедлин), Уаняма; Сон (46'-Ламела), Каръл (63'-Едуардс), Шадли (46'-Онома); Янсен (63'-Уолкс)