Арсенал с равенство в първата си контрола (видео)

Лондонският Арсенал записа реми 1:1 като гост на втородивизионния френски Ланс в първата си контрола. Мениджърът на лондончани Арсен Венгер заложи на силно експериментален състав, който не успя да се противопостави дори на тим от втора дивизия на Франция.

Матиа Отре даде преднина на Ланс в 38-та минута. Този резултат се запази до почивката, а след нея последваха доста промени в състава на Арсенал. Една от многото смени беше влизането на възстановения от травма Алекс Окслейд-Чембърлейн.  Именно той реализира и изравнителното попадение в 81-та минута, след като технично прехвърли стража на домакините.