Борусия (Д) смачка Юнайтед на Моуриньо (видео)

Германският вицешампион Борусия (Дортмунд) записа убедителна победа с 4:1 над Манчестър Юнайтед в контрола, играна в Шанхай като част от супертурнира International Champions Cup. Гонсало Кастро (19 и 86), Пиер-Емерик Обамеянг (36) и Усман Дембеле (57) отбелязаха за "жълто-черните". Хенрих Мхитарян реализира първия си гол за англичаните в 59-ата минута. Срещата мина без голяма част от звездите на двата тима като Златан Ибрахимович, Уейн Рууни, Марко Ройс и Марио Гьотце.

Жозе Моуриньо разчиташе на схема 4-2-3-1 с централен нападател Мемфис Депай. Новото попълнение Хенрих Мхитарян играеше зад нападателя. Томас Тухел заложи в атака на Пиер-Емерик Обамеянг, подкрепян от Адриан Рамос, Шинджи Кагава и Усман Дембеле.

В началто "червените дяволи" предпочитаха по-прибрана игра и вертикални акции с дълги подавания. Джеси Лингард и Депай най-често се озоваваха на върха на нападенията. Вестфалският тим играеше по-продължително с топката, но не стигаше до опасни положения. В 15-ата минута Мемфис Депай сбърка паса, а двама футболисти се бяха устремили в атака фронтално срещу Роман Вайденфелер.

В 19-ата германците откриха резултата. Обамеянг стреля от 30-метров фал, Сам Джонстън изби неубедително и подари възможност пред Кагава, топката отново беше отбита и Гонсало Кастро отблизо вкара в полза на Дортмунд. В 23-ата Лингард се възползва от грешка в отбраната, но прибърза с изстрела, като топката се оказа лесна за вратаря.

В 35-ата след центриране отдясно Дембеле стреля със задна ножица и топката се удари в ръката на Антонио Валенсия, заради което съдията назначи дузпа. Обамеянг стреля в средата на вратата и направи 0:2. В 40-ата Обамеянг шутира атрактивно от въздуха - покрай гредата в аут. Две миути по-късно Обамеянг изскочи зад гърба на Фил Джонс, някакси успя да стреля, но Джонстън изби коварната топка.

В 57-ата минута Дембеле реализира трети гол за "жълто-черните". Новата придобивка финтира защитник и "препарира" вратаря с остър шут в близкия ъгъл - 0:3. Малко повече от минута по-късно Мхитарян вкара първия си гол за Юнайтед. Бившият играч на Борусия се разписа на празна врата, след като отбраната на германците "увисна" в търсене на изкуствена засада.

В 61-ата минута на терена се появи почти цял нов отбор за дортмундци, като сред играчите бяха и новите попълнения Емре Мор и Марк Бартра. Турският национал показа бързина и умения с топка в краката. В 81-ата минута Пулишич стреля от 18 метра и сантиметри не му достигнаха да отбележи. В 86-ата Гонсало Кастро реализира нов гол. Полузащитникът изпрати топката към далечната сглобка след мощен изстрел от границата на наказателното поле - 1:4.

Така Борусия показа страхотна форма, а до началото на шампионата в Германия остава повече от месец. Три седмици преди старта на Премиър лийг Моуриньо има много ребуси пред себе си.