Ливърпул с успех в Уигън, Ингс с нов гол (видео)

Ливърпул записа трета победа от три мача в контролите и още няма допуснат гол. Отборът на Юрген Клоп спечели с 2:0 при гостуването си на Уигън. Мърсисайдци доминираха през цялата среща, но откриха резултата час в 71-ата минута. Тогава Дани Ингс отбеляза за втори път от началото на предсезонните срещи. Три минути по-късно 16-годишният Бен Уудбърн удвои аванса на "червените".

Днес за първи път в тима на Юрген Клоп се включи Филипе Коутиньо, който игра за Бразилия на Копа Америка. Той си партнираше с новия си съотборник Садио Мане и сънародника си Роберто Фирмино в атаката на Ливърпул през първото полувреме. Бразилецът веднага демонстрира класата си. Той бе над всички преди почивката и на два пъти удари гредите. Още в петата минута след фаул и подаване на Бранагън с техничен удар Коутиньо се размина с гола, а в 15-ата нацели дясната греда.

След половин час игра новият вратар на Ливърпул Лорис Кариус за малко стане причина за гол. Той пропусна топката под крака си и трябваше със сетни усилия да спасява положението. Малко преди почивката комбинация между Фирмино и Коутиньо завърши с удар на Мане, който бе спасен, а добавката на Филипе също не завърши с гол.

Марко Груич, който впечатли в предишната контора и се отчете с гол, пропусна срещата поради вирус. Алберто Морено също не да играе поради здравословни проблеми.

Клоп направи осем промени на почивката, а влизането на Дани Ингс внесе острота в атаката на тима. В 64-ата минута Лукас Лейва бе близо до откриване на резултата. Положенията пред вратата на Уигън зачестиха, а Ингс бе в основата на повечето. Нападателят заслужено стигна до попадение в 71-ата минута. Той се възползва от отлично подаване на Маркович, свали си топката и я насочи в мрежата. Малко по-късно Бен Уудбърн отбеляза втория си гол в контролите след подаване на Райън Кент. 16-годишният Уудбърн впечатлява с изявите си от началото на подготовката. До края Ливърпул пропусна да вкара още попадения.

Уигън, който се завърна в Чемпиъншип миналия сезон, ще играе втора контрола в рамките на два дни, след като вчера загуби с 0:2 от Манчестър Юнайтед. При последната си визита на "DW Стейдиъм" Ливърпул спечели с 4:0 в мач от Висшата лига през 2013 г., а Луис Суарес реализира хеттрик.

Стартов състав на Ливърпул: Кариус, Рандал, Матип, Ловрен, Фланагън, Ежариа, Стюърт, Бранагън, Мане, Коутиньо, Фирмино (Резерви: Уиздъм, Ингс, Уудбърн, Маркович, Лукас Лейва, Кент, Илори, Арнолд)