Жозе стартира с 2:0, 8000 фенове на Юнайтед го посрещнаха в Уигън (видео)

Жозе Моуриньо за първи път изведе Манчестър Юнайтед в официален мач. Португалецът дебютира в приятелската среща с Уигън на "DW Стейдиъм". След първо полувреме, в което двата отбора не създадоха много опасности, Юнайтед вдигна нивото след почивката и стигна до успех с 2:0.

Гостите поведоха в 49-ата минута след грешка на вратаря на Уигън Юси Яскелайнен. Финландецът подаде на Хуан Мата, който намери Уил Кийн пред опразнената врата и той откри резултата. Десет минути по-късно след разбъркване в наказателното поле Андреас Перейра удвои аванса на "червените дяволи".

За първия си двубой Моуриньо избра доста сериозен състав, в който бяха и новите попълнения Ерик Байли и Хенрик Мхитарян. Байли си партнираше с Дейли Блинд в центъра на защитата. Люк Шоу пък се завърна на терена след 10-месечно отсъствие.

Около 8000 фенове на Ман Юнайтед подкрепяха тима си в Уигън, който се намира на около 30 км от Манчестър. Те поздравиха Моуриньо още в началото на двубоя със скандирания на името му. Португалецът веднага им показа, че нещата ще са различни през този сезон. Той прекара още първите минути на страничната линия, давайки указания, което е тотален контраст на поведението на Люис ван Гаал, който не ставаше от пейката.

Първото полувреме няма да се започни с нещо съществено. Мхитарян демонстрира някои добри отигравания, Депай и Лингард бяха активни, но опасностите бяха рядкост. На почивката Моуриньо направи седем промени, а отборът му излезе доста по-мотивиран за втората част. На терена се появи Хуан Мата, чието бъдеще е доста неясно, след като Жозе го изгони от Челси. Испанецът се включи доста добре в днешната среща, подаде за първия гол и бе сред най-добрите на терена.

Четири минути след почивката грешка на Яскелайнен позволи на Юнайтед да открие. В опит за подаване вратарят прати топката на крака на Мата, а испанецът намери Уил Кийн, който бе пред опразнената врата. Десет минути по-късно Андреас Перейра се възползва от разбъркване в наказателното поле на Уигън и направи 0:2.

Уигън ще играе в Чемпиъншип през този сезон, след като стана шампион в Лига 1. Интересен факт е, че тимът ще се изправи срещу Ливърпул в приятелска среща утре.

Манчестър Юнайтед заминава за Китай, където ще продължи подготовката си. Там тимът ще играе с Борусия (Дортмунд) и градския съперник Манчестър Сити.

Съставът на Ман Юнайтед: Джонстоун, Фосу-Менса, Байли, Блинд, Шоу, Карик, Ерера, Лингард, Мхитарян, Мемфис, Уилсън (Резерви: Валенсия, Перейра, Янузай, Йънг, Фил Джоунс, Уил Кийн, Мата, Варела, Блакет, Кастро, Туанзебе)