Венци Христов се развихри и Левски помете Черно море (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 5:1 Черно море в мач от 31-ия кръг на "А" група. Нападателят на "сините" Венцислав Христов показа, че се превръща в много важна фигура за тима и реализира хеттрик за успеха. Така бившият играч на Берое вече има седем гола на сметката си и е най-добрият реализатор на състава през сезона, въпреки че се присъедини към отбора през зимната пауза. Другите попадения за домакините бяха дело на Божидар Краев, който откри резултата и Мигел Бедеоя, който оформи крайното 5:1. Силен мач записа и Героги Костадинов, който се отличи с три аситенции. За гостите се разписа юношата на "сините" Даниел Георгиев.

Левски победи Черно море с 5:1

Резултатът бе открит от домакините още в осмата минута, когато Костадинов изведе Краев и младокът от малък ъгъл реализира, пращайки топката покрай Георги Китанов. Това бе първи гол за таланта през тази пролет, като за последно той се бе разписвал през ноември срещу Монтана. Скоро обаче гостите изравниха. В 12-ата минута след многоходова атака Тодор Паланков намери Даниел Георгиев на чиста позиция в малкото наказателно поле и опитният полузащитник нямаше как да сбърка. Последва натиск на Левски, който даде резултат в 35-ата минута. Тогава Мигел Бедоя центрира от фаул, а Венцислав Христов съвсем леко отклони топката, за да я прати за втори път във вратата на варненци.

В началото на втората част Левски продължи да е по-активният тим на терена и в крайна сметка стигна до нови попадения. В 69-ата минута Христов отбеляза втория си гол в мача. При ново центриране на Бедоя, Христов засече кълбото, този път елегантно с глава, и донесе комфортна преднина на тима си. Скоро Венци реализира своя хеттрик. В 75-ата минута бившият футболист на Берое получи топката от Костадинов и с плътен удар с десния крак направи 4:1. В 86-ата резултатът набъбна на 5:1. Костадинов намери отлично Бедоя, който останал сам срещу вратаря, ознаменува добрата си игра с попадение. В края на мача в игра за "сините" се появи Джъстин Менголо, който не влизал на терена от равенството 0:0 със Славия преди месец.

Така Левски записа най-убедителната си победа през настоящия шампионат и вече имат актив от 50 точки на втора позиция. "Сините" имат аванс от седем пред третия Берое, който е с 43. Черно море пък се върна към слабите си игри през пролетта след победата над Славия преди седмица. Варненци остават с 32 точки на шесто място.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 5:1