Левски загря за финала с 6:0, 17-годишен с хеттрик, Аниете голмайстор на "А" група (видео+галерия)

Отборът на Левски завърши един от най-слабите си сезони в “А” група с разгромното 6:0 над Марек. Младият талант Божидар Краев блесна с хеттрик на стадион “Георги Аспарухов” с голове в 32-ата, 40-ата, 58-минути, а освен това изработи дузпа за четвъртото попадение на Борислав Цонев в 52-ата минута.

Испанецът Антонио Аниете пък влезе резерва и вкара последните два гола в 83-ата и 88-ата минути и от днес е голмайстор на "А" група с 14 попадения, като води с четири на играчите, които все още имат шанс да го изместят в последния кръг на първенството.Левски - Марек "Сините", които днес за първи път играха с екипа си за сезон 2015/2016, завършиха кампанията като победители във втората шестица, но мислите на всички в клуба бяха насочени към събота, когато е финалът за Купата на България срещу Черно море. Това е и причината старши треньорът Стойчо Стоев да даде почивка на повечето титуляри, на които ще разчита в битката за трофея. Дебют за столичани в официален мач направи защитникът Деян Иванов.

Още в 3-ата минута Владислав Мисяк можеше да се разпише, но ударът му премина над напречната греда. Десет минути след това Веселин Минев изведе Мисяк, крилото асистира на Валери Домовчийски, чийто удар на метър от голлинията бе отразен от вратаря Пламен Младенов.
В 32-ата минута отлична комбинация между трима от "сините" юноши доведе до първия гол в срещата. Радослав Цонев пусна отличен пас към Мисяк, който бързо върна към наказателното поле, където Краев се бе позиционирал най-добре и засече топката във вратата.
Две минути по-късно Краев получи нова възможност да се разпише, но този път не бе точен.
В 40-ата минута Краев все пак удвои с хубав прехвърлящ удар. Той бе изведен отлично от Александров, който проби през центъра през защитата на гостите.

Между двете полувремена Стефан Павлов (Фифи Перото) получи специален плакет за своя 70-и рожден ден. Бившият играч има 286 мача и 18 гола за Левски.

Капитанът Веселин Минев и Валери Домовчийски бяха сменени от Илия Димитров и Мики Орачев на почивката.
В 52-ата минута Александров проби отдясно и намери Краев, който бе фаулиран. Публиката започна да скандира името на Аниете, но испанеца бе все още на пейката. Зад топката застана Боби Цонев и точен удар направи 3:0. Аниете се появи на мястото на Радослав Цонев, а в 58-ата минута Краев с хубаво изпълнение и диагонален удар вкара своя трети гол в мача. Талантът има вече шест гола в "А" група и общо девет за "сините". Интересното е, че това е негов втори хеттрик за 26-кратните шампиони след този за Купата на България срещу Спартак (Варна), а всичките му голове в елита отбеляза тази пролет.
Краев записа името си в историята на клуба, като най-младият играч с хеттрик за "сините" в "А" група.
Феновете по трибуните скандираха името на Аниете, който пък искаше да се разпише, за да вземе голмайсторския приз. Това се случи в 83-ата минута, когато с хубав удар от границата прати топката в мрежата. С 13-то си попадение се изравни с Мартин Камбуров и в оставащите минути всички започнаха да играят за него. Две минути преди края Боби Цонев стреля, топката се отби в дясната греда на Младенов и при добавката Аниете зарадва себе се и всички фенове, които искаха да го видят едноличен лидер при стрелците.
Марек завърши сезона с актив от 20 точки и 22 загуби, докато всички левскари чакат срещата с "моряците" на "Лазур" и мечтаят за първи трофей във витрината на клуба от 2009 година.
"Сините" вече имат най-резултатното нападение в първенство с 66 попадения след своята 17-та победа.