16-годишен талант донесе победата на Сантос над Гремио

16-годишният Габриел, който беше включен в състава на Сантос буквално в последния момент заради здравословен проблем на друг играч, се оказа решаващата фигура за успеха с 1:0 над Гремио в турнира за Купата на Бразилия. Това бяха първи срещи от осминафиналите в турнира за националната купа на страната-домакин на предстоящото световно първенство. Габриел пристигна с баща си като зрител на стадион Вила Белмиро, тъй като по-рано през деня беше тренирал с младшата възраст на клуба. Той обаче се оказа на терена и в 82-ата минута осигури победата на своя отбор.

"Играех си на видеоигра в къщи и заедно с баща ми решихме да дойдем и да погледаме мача с Гремио. След това обаче ме видяха хората от клуба и ме добавиха в групата от 20 човека, обясни момчето.

Решението на ръководството на Сантос било продиктувано от заболяването на играч първия отбор, който приемал лекарства през носа и устата. Така може да се окаже, че капките за нос са допингиращо средство, улесняващо дишането. За да не се стигне до положителна допинг-проба, от Сантос извадили този играч и включили Габриел. Той се появи на терена в средата на второто полувреме, но за него това не е първи, а седми мач в професионалния футбол.

В 82-ата минута юношата засече подаване от дясно на Монтильо и прати топката зад гърба на вратаря на гостите- 39-годишният бивш страж на Милан Дида. От радост момчето си свали фланелката, но съдията беше строг и справедлив и му вдигна жълт картон. Коринтианс отстъпи на Лувердензе с 0:1, като срещата беше оцветена с три червени картона.

Най-напред Ромариньо от Коринтианс остави своите десет на терена в 65-ата минута, когато видя втори жълт картон. В 78-ата минута беше отстранен по един играч от двата отбора, като домакините продължиха с 10, а гостите с 9 човека. Зе Роберто от третодивизионния Лувердензе и Емерсон Шейк от Коринтианс бяха изпратени под душовете заради енергични блъскания и участие в меле. Домакините стигнаха до шокиращата победа в 90-ата минута, когато Мисаел открадна топка, предназначена за вратаря Касио и я прати в мрежата за 1:0.

Слабо игра за гостите друга бивша звезда от Европа- Алешандре Пато, като напълно си заслужи освиркванията от трибуните при смяната му в началото на второто полувреме. Васко да Гама спечели с 2:0 над Насионал (Манаус), Флуминензе спечели с 1:0 при гостуването си на Гояш. Вратарят Диего Кавалиери спаси дузпа и помогна за успеха на Флу. Носителят на трофея и в момента играещ във втора дивизия Палмейрас спечели със същия резултат срещу Атлетико Паранаензе.