Исторически обрат за Денвър срещу Сиксърс, Сиакам изригна с 44 точки за победа на Торонто (видео)

Тройка със сирената на хърватина Боян Богданович донесе победата на Юта Джаз със 103:100 над Милуоки Бъкс в мач от НБА снощи. Богданович изигра един от най-силните мачове в цялата си кариера и завърши срещата с общо 33 точки.

Домакините от Юта бяха на път да пропилеят аванс от 21 точки, тъй като Джордж Хил открадна една топка при резултат 100:100 малко повече от 2 секунди преди края, но веднага след това съотборникът му Крис Мидълтън направи крачки, което даде последен шанс на Юта и Богданович се възползва от него.

Майк Конли добави 20 точки за успеха на “Джазмените”, а с 30 за Милуоки завърши Янис Адетокумбо.

С кош на Никола Йокич 1.2 секунди преди края пък Денвър Нъгетс победи гостуващия тим на Филаделфия 76ърс със 100:97. Домакините направиха невероятен обрат, за да стигнат до успеха, като преодоляха изоставане от 21 точки в началото на последната четвърт. Това е най-големият обрат в историята на Денвър в толкова късна фаза от даден мач.

Йокич бе най-резултатен за "златните буци" с 26 тчоки, а 22 вкара Джамал Мъри. За Филаделфия с 19 точки и 15 борби приключи Джоел Ембийд.

Шампионът Торонто Раптърс надделя при визитата си на Ню Орлиънс Пеликанс със 122:104. Много силен мач за победителите направи крилото Паскал Сиакам. Камерунецът вкара 44 точки и взе 10 борби, а гостите използваха 45 точки във втората четвърт, за да запишат шестата си победа в осем мача през сезона. Най-резултатен за “Пеликаните” в мача бе Брендън Инграм с 27 точки.