Левски спря Добруджа в Суперлигата (видео + снимки)

Волейболният тим на Левски София записа едва втора победа в Суперлигата на България за мъже. "Сините" прекъснаха серията от 4 поредни победи на Добруджа 07 (Добрич), след като се наложиха с 3:0 (26:24, 25:20, 25:18) в един от най-интересните мачове от 5-ия кръг на първенството, игран тази вечер едва пред около стотина зрители в зала "Универсиада" в столицата.

Така левскарите се изкачиха на 7-о място във временното класиране с 2 победи, 3 загуби и 6 точки. Добруджа пък е 3-и с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. В следващия 6-и кръг играчите на Андрей Жеков ще гостуват на Арда (Кърджали), докато добричлии са домакини на носителя на Купата и Суперкупата Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в събота (16 ноември) от 18,00 часа и в петък (15 ноември) от 18,30 часа.

Началото на първия гейм беше под диктовката на гостите от Добруджа, които обаче не успяха да запазят преднината си. Атаки на Самуил Вълчинов и Трифон Лапков изведоха Левски напред. "Сините" удържаха темпото, но след 20:20 играта стана доста оспорвана, катодвата отбора се догонваха в резултата. Момчетата на Пламен Христов успяха да се откъснат и да поведат, но левскарите проявиха характер и не само се завърнаха в гейма, но и го спечелиха след ас на Гордън Люцканов с 26:24.

Във втората част "сините" доминираха през по-голямата част от времето. След 16:15 Добруджа набра инерция, като успя не само да изравни, а и да поведе. Ролите се размениха още няколко пъти, но грешка в атака на Димитър Маринков при 20:20 наклони везните в полза на домакините от Левски. "Сините" заиграха по-окрилено и в крайна сметка взеха гейма с 25:20. В третия гейм контрола на Левски бе пълен, като от самото начало "сините" поведоха, увеличавайки постепенно дистанцията. Играчите на Андрей Жеков не оставиха шанс на добричлии и записаха чиста победа след 25:18 и 3:0.

Най-полезен за Левски стана Гордън Люцканов със 17 точки (2 аса, 44% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за победата. Самуил Вълчинов пък добави още 13 точки (1 блок, 1 ас, 73% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) за успеха.

За отбора на Добруджа Иван Крачев (1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака) и Димитър Маринков (1 блок, 38% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) се отчетоха с 13 и 11 точки.

ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (26:24, 25:20, 25:18)