Нова късна драма с участието на Краснодар, който този път си изпати (видео)

Отборите на Краснодар и Валенсия завършиха 1:1 в среща реванш от 1/8-финалите на Лига Европа. Така испанският тим продължава напред с общ резултат от 3:2, след като на своя стадион преди седмица победи с 2:1. И двете попадения паднаха в края на двубоя. Магомед-Шапи Сулейманов вкара за домакините в 85-ата минута, но в третата от добавеното време те бяха попарени от Гонсало Гедеш. Интересното е, че в миналия кръг Краснодар отстрани Байер Леверкузен отново след късни попадения във втория мач, но този път късметът не беше на негова страна.

Руският тим започна по-добре срещата, като Ари се разписа в 12-ата минута. Голът му обаче правилно не беше зачетен, тъй като нападателят преди това овладя топката с ръка. До края на полувремето двата състава не сътвориха нищо значимо, а най-интересното във втората част беше запазено за последните й минути. В 85-ата трибуните изригнаха след фантастичен гол на Сулейманов, който от границата на наказателното поле насочи удара си в далечния ъгъл на противниковата врата. В добавеното време обаче резервата Кевин Гамейро намери непокрития пред вратата Гедеш, който изравни резултата и така осигури мястото на “прилепите” в 1/4-финалите на турнира.