Левски без Владо Николов с трета победа в Суперлигата (видео + галерия)

Волейболният отбор на Левски успя да запише трета победа в Суперлигата на България.

"Сините" се наложиха у дома над Черно море (Варна) с

3:1 (25:12, 25:18, 21:25, 25:20)

в среща от 4-ия кръг, играна тази вечер в зала "Универсиада" в столицата.

61 Левски - Черно море

По този начин Левски се изкачи на 3-о място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 8 точки. Варненци пък са на предпоследното 11-о място без победа до момента и само една единствена спечелена точка. В следващия 5-и кръг ще бъде "вечното" дерби като "сините" ще играят с ЦСКА, които са втори. Мачът ще бъде в залата на армейците "Васил Симов". Черно море пък ще бъде домакин на Пирин (Разлог). Срещите са съответно в събота (17 ноември) от 18,30 часа и в петък (16 ноември) от 18,00 часа.

Отборът на Левски бе воден от помощник треньора на тима Николай Димитров, тъй като Владимир Николов бе наказан за 1 среща, след като извади състава си от игра при гостуването на Хебър (Пазарджик) в миналия кръг (б.р. загубено с 0:3 гейма).

Въпреки това, домакините от Левски започнаха стегнато и мотивирано, като с много добри изяви бяха категорични в първия гейм и го спечелиха с разгромното 25:12. Във втората част "сините" отново бяха водещите на полето и я затвориха без проблеми с 25:18. Промяна настъпи в третия гейм, когато спад на лескарите позволи на Черно море да се активизират и да покажат възможностите си. Варненци започнаха да диктуват темпото, устояха докрай и спечелиха гейма с 25:21. В четвъртата част "разбуденият" тим на Черно море продължи да оказва съпротива на "сините" и играта бе равностойна до 19:19. В решителните моменти, обаче, Левски не се поколеба да покаже, че е по-добрият отбор на полето, направи разлика и спечели след 25:20 и 3:1.

Най-полезен за Левски бе Иван Панков с 18 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата. Гордън Люцканов пък добива още 15 точки (1 ас, 74% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Черно море Стефан Иванов завърши със 17 точки.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1 (25:12, 25:18, 21:25, 25:20)