Алонсо вярва, че може да спечели точки за последен път в кариерата си в Бразилия

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо вярва, че може да спечели точки за последен път в кариерата си по време на неделното състезание за Голямата награда на Бразилия на пистата "Интерлагос" в Сао Пауло.

Испанецът заяви, че това трасе е по-подходящо за неговия болид "Макларън", отколкото това в Абу Даби, където на 25 ноември приключва сезона във Формула ч.

Алонсо заема десето място в класирането при пилотите преди последните две състезания за годината. Той каза, че очакванията за дъжд в събота и неделя може да му помогнат да спечели точки на пистата, където завоюва и двете си световни титли.

37-годишният Алонсо се състезава във Формула 1 в последните 17 сезона и вече обяви, че ще се оттегли след края на кампанията.

Испанецът спечели точки за последно през месец септември, когато завърши на седмо място в състезанието за Гран При на Сингапур.