Изпъден от Левски не спира да бележи в Румъния (видео)

Немалко фенове на Левски съжаляват, че бившият наставник на тима Делио Роси така и не даде шанс на Нелуц Рошу да се наложи в състава, а румънецът продължава да доказва, че е добър футболист, но вече с екипа на Астра (Гюргево). Снощи халфът вкара два гола във вратата на Газ Метан при победата с 3:0 и има 4 попадения от началото на сезона, с които се намира на 5-о място в листата на стрелците.

За Астра титуляр беше националът Пламен Илиев, който нямаше почти никаква работа. През второто полувреме в игра за Газ Метан се появи Антони Иванов на мястото на любимеца на феновете на Берое Давид Каядо.Героят на мача Рошу също започна от пейката, но влезе в 55-ата минута на мястото на открилия резултата Дилан Бахамбула. Секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко заради червен картон и това реши изхода на двубоя. В 63-ата минута Денис Алибек подаде на Рошу и той спокойно покачи на 2:0, а в 75-ата халфът се разписа на празна врата и сложи точка на спора.

С успеха Астра се изкачи на 2-о място във временното класиране, само на точка зад Стяуа. Газ Метан е на 6-а позиция.

Снимка: gsp.ro