Панама на световно първенство, САЩ се провали (видео)

Огромна сензация донесе последният кръг от квалификациите за световното първенство в зона КОНКАКАФ. Отборът на САЩ загуби от Тринидад и Тобаго с 1:2 и няма да играе на финалите в Русия. Това ще е първият шампионат на пленената от 1986 година насам, на който янките няма да участват. Квота за Мондиал 2018 обаче си заслужи Панама. Тимът от Централна Америка обърна с 2:1 вече класиралия се състав на Коста Рика и зае трето място в крайното подреждане. Панамците изпревариха по голова разлика Хондурас, който ще играе на баражите.

Панама се нуждаеше от задължителна победа над Коста Рика, но двубоят започна зле за домакините, които получиха гол в 36-ата минута, дело на Йохан Венегас. В началото на втората част Габриел Торес изравни, а в 87-ата минута Роман Торес се пребори с противников защитник и с мощен шут под гредата вкара скъпоценното попадение за Панама.
Хондурас беше в сходна позиция и също имаше съперник, който не беше пределно мотивиран. Мексико обаче поведе чрез Орибе Пералта, преди в 34-ата минута Алберт Елис да изравни. Карлос Вела отново даде аванс на “ацтеките”, но в 54-ата минута вратарят Гийермо Очоа си отбеляза нелеп автогол. Само шест минути по-късно Ромел Куйото донесе победата на Хондурас, която прати тима на финалните баражи. В тях негов съперник ще е Австралия.
Задачата на САЩ изглеждаше най-лесна. Американците гостуваха на състава на Тринидад и Тобаго, който имаше 8 загуби от предишните си 9 мача. Началото обаче бе шокиращо за САЩ - 0:2 на почивката след автогол на Омар Гоонсалес и попадение на Алвин Джоунс. Малко след почивката звездата на Борусия (Дортмунд) Кристиан Пулишич намали. Дори равенството щеше да означава директно класиране за янките заради по-добрата им голова разлика от Панама и Хондурас, но отборът на Брус Арина така и не успя да вкара втори гол, завършвайки квалификациите на предпоследното 5-о място.