Непримирим Надал показа характер, спаси 2 мачбола и се пребори с коравия Пуй

Световният №1 Рафаел Надал започна с драматична победа участието си на турнира от категорията ATP 500 в Пекин. 31-годишният испанец надделя с 4:6, 7:6 (6), 7:5 над французина Люка Пуй в първия кръг, като спаси 2 мачбола във втория сет, при 4:6 точки в тайбрека. Пуй излъга в петсетов трилър Надал на US Open 2016 и днес също бе съвсем близо до победата, но Рафа за пореден път показа силата на своя характер.

В първия сет Пуй проби в петия гейм, после поведе с 4:2, а при 5:4 застана на линията за изпълнение на начален удар, за да сервира за победа в първата част. С гейм на 15 французинът сложи край на сета, а във втората част продължи да сервира силно. Пробиви във втория сет все пак нямаше, а Пуй започна по-добре в тайбрека и поведе с 3:1, въпреки че загуби първата точка. Рафа изравни - 3:3, но следващите две точки отново бяха спечелени от намиращия се на 23-о място в световната ранглиста французин. При 6:4 Пуй имаше два поредни мачбола, като първият от тях бе при сервис на французина. Надал обаче не само отрази двата мачбола, но със серия от 4 поредни точки изпрати мача в решаващ трети сет. В третата част играта вървеше гейм за гейм без пробиви, но при 5:5 испанецът проби на нула и след това с гейм на 15 сложи край на участието на Пуй в турнира след 2 часа и 33 минути битка на корта.

Във втория кръг шампионът от 2005 Надал, който през миналата година преклони глава на 1/4-финалите пред Григор Димитров, ще срещне Карен Хачанов (Русия) или участващия с “уайлд кард” китаец Ди Ву.