ЦСКА 1948 дръпна на върха

Отборът на ЦСКА 1948 дръпна в класирането на Югозападната Трета лига. Тимът на Валентин Илиев победи с 2:0 Банско в мач от 9-ия кръг на първенството, като вече има преднина от две точки пред втория в класирането. Попаденията за "червените" отбелязаха Хаджиниколов в 55-ата минута и Тони Стоичков  в 62-ата минута.

Столичани изиграха слабо първо полувреме, като единствено Емил Гъргоров затрудни Юсев, докато Лазаров бе близо до това да даде аванс на домакините.

През второто полувреме гостите започнаха много по-добре, като в 55-ата минута поведоха в резултата. Гъргоров изведе Хаджиниколов зад защитата, като централните защитници на Банско сбъркаха, а играчът с номер 77 прати топката в мрежата на Юсев.

Стражът на домакините сбърка при центриране от корнер няколко минути по-късно, а Стоичков с глава удвои. Оставащите минути до края Гъргоров и компанията пропуснаха още няколко положения, за да вкарат нов гол, докато отборът на Банско в края на срещата удари гредата на вратата, пазена от Бахтралиев.

ЦСКА 1948 записа седми успех, като с актив от 23 точки е еднолично лидер.

Хебър има актив от 21 точки на второ място.

БАНСКО - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Хаджиниколов (55)
0:2 Стоичков (62)

БАНСКО: Ангел Юсев,Кристиян Михайлов, Йордан Лечов, Борислав Сандев, Атанас Пашалиев, Любомир Витанов, Руслан Иванов, Петър Лазаров, Георги Фикийн, Милен Лефтеров, Христо Петров
ЦСКА 1948: Бахтарлиев, Кикарин, Котев, Стоичков, Митев, Иванов, Васев, Йорданов, Хаджиниколов, Гущеров, Гъргоров