Екшън в Белица - публиката млати футболисти

Сериозен екшън се е разиграл на двубоя от "А" областна група между Белица и Места Хаджидимово. Според разказ пред Sportal.bg на футболиста на гостите Стоил Сабахлъков десетки фенове от агитката на домакините са нахлули на терена, което е довело до бой и неприятни сцени.

"На 16 октомври 2016 г. се изигра мачът от "А" областна група Места между първия във временното класиране Белица и втория Места Хаджидимово. В хода на срещата нищо не предвещаваше това, което се случи в края на мача. Мач, изпълнен със заряд, мъжки мач с единоборства, отговарящ за дерби между първия и втория.

Домакините от Белица поведоха в резултата с 2:0 още до 15-ата минута. Така завърши и първото полувреме. След почивката футболистите на Места съумяха да направят пълен обрат. От 60-ата до 80-ата минута те вкараха три безответни гола и се стигна до 90-ата минута, когато след спречкване между двама футболисти се стигна до нахлуване на публиката на домакините.

Около 30 човека нахлуха и удариха 2-3 играчи на Места, най-потърпевшо се оказа едно от децата на Места - момчето е родено 2001 г. Той буквално бе повален с удар в главата. Единствено заради бързата намеса на полицията и помощта на домакините не се стигна до нещо по-сериозно. Мисля, че това е недопустимо. Не може публиката да влиза на терена. Не знам само кой е дал лиценз на този стадион - нито ограда има, нито нищо. Нека не остават безнаказани тези вандалски прояви", заяви пред нашата медия Стоил Сабахлъков.