Ботев (Враца) спря Етър по пътя към върха

Отборът на Ботев (Враца) спря Етър към първото място във Втора лига. Играчите на Бойко Величков завършиха 1:1 срещу "виолетовите" на стадион "Ивайло". Срещата започна перфектно за домакините. Централният бранител Иван Скерлев откри резултата, но в 62-ата минута резервата Тодор Чаворски с фамозен гол изравни и донесе точка за тима от Враца.

Този резултат остави Етър на второ място във ВПЛ с 18 точки. На върха е Септември (София), който има същия точков актив, но столичани имат по-добра голова разлика. Футболистите на Ботев (Враца) остават на осмо място с актив от 14 пункта. Интересен факт е, че съставът е в серия от пет поредни равенства.

Първият гол в срещата падна в 11-ата минута, когато Николай Цветков центрира към опитния Иван Скерлев, който с лекота откри резултата на стадион "Ивайло". Това е втори гол за сезона за бранителя. Малко по-късно Цветков опита да изненада Яначков, но шутът му бе твърде слаб, за да затрудни стража на гостите от Враца.

В 36-ата минута Тодор Гочев центрира към Венци Иванов, но капитанът с глава не успя да изравни резултата. Toва бе и последната по-интересна ситуация от първата част.

Второто полувреме стартира ударно за "виолетовите". Джихат Кямил проби отдясно и центрира към Иван Петков, нападателят стреля с глава, но Яначков за пореден път се намеси перфектно. В 53-ата минута Николай Цветков стреля от пряк свободен удар, но кълбото срещна гредата. Малко по-късно отново Петков пропусна добра възможност да вкара втори гол в мрежата на гостите.

Противно на логиката, в 62-ата минута резервата Тодор Чаворски изравни резултата. Нападателят се разписа по феноменален начин във вратата на Кирил Акалски. Секунди по-късно "болярите" пропуснаха страхотна възможност да върнат преднината. Николай Цветков-Демона проби отляво, центрира към Иван Петков, който за пореден път не успя да реализира от удобна позиция. В последните минути домакините се опитаха да вземат пълния актив от точки, но гостите не позволиха това да се случи и сблъсъкът завърши наравно.

В следващия кръг "болярите" гостуват на Ботев (Гълъбово), а врачани ще пътуват до Разград, за да се изправят срещу втория отбор на Лудогорец.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1