ЦСКА 1948 изравни голов рекорд - младоците на Вальо Илиев с куп фрапантни пропуски (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 изравни своя рекорд за най-резултатна победа, след като спечели с 8:0 домакинството си на Орловец (Кокаляне), което се игра на стадиона в Обеля.

Головата серия откри Георги Божилов в 28-ата минута. Малко преди почивката Атанас Кръстев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В заключителните секунди на първото полувреме Георги Младенов покачи на 3:0.

ЦСКА 1948 - Орловец

През втората част младоците на Валентин Илиев имаха още по-осезаемо превъзходство, но вкараха само 5 нови попадения.

В 66-ата минута Калоян Стефанов майсторски прехвърли вратаря за 4:0. Само 240 секунди по-късно Георги Младенов вкара пети гол след изстрел по земя. В 77-ата минута Стефанов се разписа отново, а Мартин Нинов покачи на 7:0.

Крайното 8:0 оформиАтанас Кръстев, отбелязал на празна врата след асистенция на Стефанов.

В края на мача зрителите станаха свидетели и на куп фрапантни пропуски. Най-сериозният бе, когато трима футболисти в червено излязоха сами срещу вратаря. Мартин Нинов излъга стража на гостите, но вместо да подаде на някой от двамата негови съотборници, намиращи се на празна врата, реши да стреля от малък ъгъл и изкара топката в аут.

ЦСКА 1948 - ОРЛОВЕЦ (КОКАЛЯНЕ) 8:0

1:0 Георги Божилов 28
2:0 Атанас Кръстев 42 д.
3:0 Георги Младенов 45+1
4:0 Калоян Стефанов 66
5:0 Георги Младенов 70
6:0 Калоян Стефанов 77
7:0 Мартин Нинов 86
8:0 Атанас Кръстев 90+2

ЦСКА 1948: 12. Герасимов, 2. Кръстев, 3. Стоянов, 4. Димитров, 17. Маринов, 18. Теодосиев, 19. Маджаров, 20. Младенов, 25. Петров, 31. Генадиев, 9. Божилов

ОРЛОВЕЦ: 30. Куцаров, 16. Езекиев, 15. Христов, 4. Н. Стоянов, 17. Ангелов, 2. Й. Стоянов, 14. Йовчев, 11. Кралев, 19. Гешев, 6. Стойков, 18. Петков