Сити изпусна две дузпи и две точки срещу Евертън (видео)

Манчестър Сити загуби точки във втори пореден мач във Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола бе спрян от неговия бивш съотборник в Барселона Роналд Куман и неговия Евертън. "Карамелите" измъкнаха точка на "Емиратс", а срещата завърши 1:1. Домакините има за какво да съжаляват, тъй като доминираха през по-голяма част от срещата и пропуснаха две дузпи.

Ромелу Лукаку откри резултата в 64-ата минута. Белгийският нападател се разписа, след като Боласие отклони топката към него, той пробяга доста голямо разстояние. Останал сам срещу Клиши, го финтира и с диагонален удар не остави шансове на Клаудио Браво.

Няколко минути по-късно влезлият като резерва Серхио Агуеро пропусна да изравни от дузпа. Аржентинецът е съборен от Ягиелка, но Стекеленбург бе блестящ и спаси. Това бе втора дузпа, която Сити пропусна в мача, след като и Де Бройне не успя да преодолее вратаря от бялата точка в края на първото полувреме.

"Гражданите" все пак стигнаха до изравняване в 72-ата минута. Нолито, който се появи на терена минута по-рано, се възползва от центриране на Давид Силва и с глава прати топката в мрежата.

Гуардиола остави голмайстора си Серхио Агуеро на резервната скамейка, а атаката на тима водеше Келеши Иеанашо. Кевин Де Бройне се завърна в състава и бе сред титулярите. Льорой Сане пък за първи път започна в стартовите 11 за "гражданите" във Висшата лига. Гуардиола направи и някои тактически промени и започва с трима в защита в лицето на Отаменди, Стоунс и Клиши.

Манчестър Сити имаше огромно преимущество във владеенето на топката през първото полувреме и натискаше съперника, но реалните голови положения не бяха много. "Гражданите" все пак имаха великолепна възможност да открият резултата две минути преди почивката, но Кевин Де Бройне пропусна дузпа. Давид Силва бе спънат от Ягиелка в наказателното поле, но ударът на белгиеца от бялата точка бе спасен от Стекеленбург.

Сити започна агресивно и натисна бързо съперника, като Сане бе сред най-активните. Германският национал проби през защитата на "карамелите" в четвъртата минута, но изстрелът му бе избит от Стекеленбург. Домакините обаче оставяха пространства за контраатаките на Евертън. При една от тях се стигна до фаул, но разстоянието бе доста далече, а ударът на Лукаку бе далеч от целта. Силва и Де Бройне пробваха удари от границата на наказателното поле, но не бяха достатъчно точни. Белгиецът участваше активно в играта, но си личеше, че се завръща след контузия и не е в оптимален ритъм.

След почивката Евертън стоеше малко по-добре и успяваше да организира контраатаки, които имаха много повече острота. В 50-ата минута гостите стигнаха до най-добрата си възможност. Деулофеу отправи отличен удар от границата на наказателното поле, но Клаудио Браво успя да избие топката. Сити отговори с прекрасен пробив на Сане, който завърши с отклоняване на топката по посока голлинията от страна на Иеанашо, но Стекеленбург бе на мястото си и предотврати опасността. Последваха още няколко добри атаки на домакините, но те също не доведоха до гол.

В 64-ата минута Лукаку изведе Евертън напред. Домакините увеличиха натиска, стигна се до втората пропусната дузпа и изравняването. Десет минути преди края далечен удар на Де Бройне бе блестящо отклонен в гредата от Стекенелбург. В заключителните минути на терена се завърна и капитанът на Сити Винсънт Компани. Натискът на "гражданите" обаче така и не доведе до гол и Гуардиола трябваше да се задоволи с точка.