Неочаквано труден мач, но Джокович издържа

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович имаше труден мач на 1/4-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай. Сърбинът губеше със сет и 0:2 във втората част срещу германския квалификант Миша Зверев, но в крайна сметка се измъкна и надви по-големия брат на таланта Александър Зверев с 3:6, 7:6 (4), 6:3. Два часа и 21 минути бяха нужни на трикратния шампион в Шанхай и защитаващ миналогодишната си титла Джокович, за да прекърши 110-ия в ранглистата на ATP Зверев днес и да си осигури среща на полуфиналите с испанеца Роберто Баутиста Агут, който елиминира Жо-Вилфред Цонга (Франция) с 6:3, 6:4.

Зверев проби в третия гейм на първия сет, а после и в деветия, с което сложи край на частта. 29-годишният Зверев реализира пробив и в самото начало на втория сет, като поведе с 2:0. В този момент Джокович най-сетне се посъбуди и веднага успя да върне пробива, а в седмия гейм спечели подаването на съперника си и излезе напред в резултата при 4:3. Ноле обаче се пропука на свой сервис още в следващия гейм и това означаваше равенство 4:4. В крайна сметка, вторият сет трябваше да бъде решен в тайбрек и в него по-голямата класа на Ноле си каза думата. Сърбинът поведе с 4:0 и авансът му се оказа достатъчен. Зверев съкрати аванса на противника си на 2:4, Джокович поведе с 5:2, германецът се пребори за 4:5, но следващите две точки бяха спечелени от световния №1 и мачът отиде в решаващ трети сет. В него Джокович набързо поведе с 3:0 и въпреки че Зверев можеше да върне пробива в петия гейм, това не се случи и сърбинът без допълнителна драма взе третия сет, а с това и мача.