Скандален играч на ПСЖ спаси живот, а след това заплаши с разяне на глава (видео)

Защитникът на Пари Сен Жермен Серж Орие, който игра срещу Лудогорец на "Васил Левски" в Шампионската лига преди две седмици, се прояви с две противоположни изяви по време на световната квалификация на своя Кот д'Ивоар срещу Мали (3:1) през уикенда. Първо той се притече на помощ на Муса Думбия от състава на съперника, който падна на земята и си глътна езика. Орие пръв стигна до него и му помогна да си оправи дишането. За това той заслужи множество похвали от всички.

Междувременно Мали поведе в резултата, но още до края на полувремето домакините успяха да обърнат до 3:1. Второто попадение беше автогол, дошъл след центриране на Орие в 31-ата минута. След попадението бранителят скандализира, като в изблик на емоции направи жест, с който изобразява рязане на глава. За същото нещо през пролетта сенегалският национал Папи Джилободжи беше наказан да не играе в три мача от Бундеслигата.

Иначе Серж Орие нашумя в дните преди гостуването на Лудогорец, когато беше осъден на 2 месеца затвор за нападение над френски полицай. Той обжалва присъдата.