Холандия загря за "петлите" с разгром над Беларус (видео)

Холандия разгроми Беларус с 4:1 на стадиона в Ротердам във втория си мач от нашата група "А" на световните квалификации. В първата си среща "лалетата" завършиха 1:1 като гост на Швеция и очаквано излязоха мотивирани да търсят убедителна победа над по-скромния си съперник.

Очакванията за тотален превес на домакините се оправдаха напълно и те първи стигнаха до гол в 15-ата минута чрез Куинси Промес. Четири минути по-рано домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Поляков. В 20-ата минута Снайдер подаде към Ван Дийк, който вкара топката в мрежата, но пападението не беше зачетено заради засада на холандския футболист.

В 31-ата минута при поредното изпълнение на ъглов удар пред вратата на Горбунов първоначално топката беше отбита, но попадна у Промес, който с красив удар я прати в мрежата за 2:0. Беларус потърси някакъв отговор в последвалите минути, като организира хубава атака, но ударът на Корниленко мина на сантиметри от гредата. В 40-ата минута Гордейчук излезе очи в очи със Стекеленбург, но ударът му мина встрани от вратата. Силните финални минути за Беларус обещаваха интересно второ полувреме и очакванията напълно се оправдаха непосредствено след почивката, когато Риос намали и върна интригата.

Тя се задържа до 56-ата минута, когато домакините отново върнаха аванса си от два гола. Първоначално топката срещна гредата след удара на Янсен, но при добавката Дани Клаасен не сгреши и направи 3:1.
Три минути по-късно гредата не спря Янсен от попадение, след като прати топката под сглобката и тя попадна в мрежата. Това попадение окончателно срина гостите, които спряха да играят и просто наблюдаваха отблизо разиграванията на домакините. В 75-ата минута авансът на Холандия можеше да стане още по-голям, но гредата спаси вратата им от нов гол след удар на Вейналдум.

Това беше всичко в тази среща. В следващия си мач в понеделник "лалетата" приемат Франция в директен сблъсък за първото място във временното класиране.

Холандия - Беларус 4:1
1:0 - Промес (15)
2:0 - Промес (31)
2:1 - Риос (46)
3:1 - Клаасен (56)
4:1 - Янсен (59)

ХОЛАНДИЯ: Стекеленбург, Карсдорп, Брума, Ван Дийк, Блинд, Строотман, Клаасен, Вейналдум, Янсен, Снайдер, Промес.

БЕЛАРУС: Горбунов, Поляков, Сиваков, Политевич, Бордачев, Корзун, Маевский, Гордейчук,