Аржентина стъпи накриво в Лима (видео)

Аржентина направи изненадващо равенство като гост на Перу (2:2) в световна квалификация и пропусна да се изравни по точки с Бразилия. "Гаучосите", които бяха без голямата си звезда Лионел Меси, на два пъти повеждаха, но домакините не се предадоха. Крайният резултат бе оформен от Кристиан Куева, който реализира дузпа в 84-ата минута.

Атаката на аржентинците беше впечатляваща със Серхио Агуеро зад Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария и Пауло Дибала по крилата. Гостите притиснаха съперника в началото и закономерно поведоха в 16-ата минута, когато защитата на Перу не се ориентира след един корнер и Рамиро Фунес Мори насочи топката във вратата.
На няколко пъти "гаучосите" не се възползваха от ситуации, в които можеха да удвоят преднината си, а след почивката домакините заиграха много по-смело. В 58-ата минута ветеранът Хосе Паоло Гереро бе намерен в наказателното поле и изравни. Аржентина излезе напред отново в 77-ата минута, когато Пабло Сабалета подаде на Игуаин и той майсторски прехвърли вратаря Педро Галезе. Малко по-късно обаче Хавиер Масчерано направи голяма глупост. Той върна топката назад, но пасът му беше пресечен от Гереро. Последва нарушение на Фунес Мори срещу перуанския нападател, а Куева реализира дузпата за 2:2.

Аржентинците останаха 5-и в класирането с 16 точки, колкото имат още Еквадор и Колумбия. Перу е на 8-о място с 8 точки.

ПЕРУ - АРЖЕНТИНА 2:2
0:1 Фунес Мори (16)
1:1 Гереро (58)
1:2 Игуаин (77)
2:2 Куева (84) д.